21 Февруари, 2018
0.4826
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

ЉУБИТЕЛ СТЕ НА ПАТУВАЊАТА: Еве како да заштедите пари за оваа цел

Објавено во: Стил 08 Февруари, 2018

Постојат повеќе начини на кои можеме да заштедиме пари за да ја посетиме земјата од соништата.

Престанете да купувате скапи, готови оброци и научите да готвите. На овој начин ќе заштедите пари, но и ќе научите да направите некој нов специјалитет.

Престанете да купувате облека во секој момент кога има попуст. 

Еден до начините да заштедите е да престанете да давате пари за готово кафе. Наместо да одите на кафе во кафе бар, викнете ги вашите пријатели дома. Направете го нивното омилено кафе и уживајте во домашна атмосфера.

Не купувајте најнова технологија, сосема во ред е да ги користите и стариот лаптоп и старата верзија на iPhone, се додека работи.  

Можеби ќе ве интересира

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место