20 Февруари, 2018
0.4201
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Љубовната приказна помеѓу Иван и Ана го освојува Капитол мол

Објавено во: Мои пари 09 Февруари, 2018

Во популарниот трговски центар во Скопје, Капитол мол, се роди уште една љубовна приказна. Иван ја сретна Ана и само со уште неколку денови пред Денот на вљубените останува прашањето: Како да продолжи приказната помеѓу Иван и Ана?


Капитол мол заедно со фановите на својата Фејсбук страница сака да одговори на предизвикот за тоа како Иван ќе ја покани Ана на состанок. Секој може да се вклучи со предлог на забавна активност во Капитол мол која би била совршена за нивната прва средба. За да му помогнете на Иван треба да напишете креативни сценарија. Најинтересниот од нив ќе биде дел од самата приказна и ќе добие изненадување од трговскиот центар.


Еден од фановите на Иван му посочи „Многу едноставно. Ќе ја прашаш Ана дали сака да си помине еден супер забавен ден. Кога ќе добиеш потврден одговор едноставно се договарате дека се чекате пред Капитол мол и играта може да започне. Во меѓувреме ќе си направиш дупли стикерчиња (едни за тебе и едни за Ана) со Фејсбук емотикон и правилата за игра се следни: Секој емотикон кој ќе ви се совпадне едноставно го правите. 


Пример: Одете пред куглана и двајцата избирате срценце, влегувате и куглате. Застанувате пред Дежа Ву, двајцата покажувате стикер лајк седнувате на ручече, застанувате пред цвеќара и Ана ако покаже срценце одма цвеќенце без двоумење :D (ова за пред крајот на играта)... И така низ спонтаност и игра ем ќе се запознаете повеќе ем ќе си поминете супер ден.“.

Кој е Вашиот совет? Предложете му на Иван на:

https://www.facebook.com/capitolmall/posts/1686146298108479

Можеби ќе ве интересира

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

РЕК Битола: Тендер во следните три месеци за избор на фирма која ќе го врши ископот на јаглен

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

Започна пријавувањето за престижните награди на "Sarajevo Business Bridge Awards 2018"

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

СКИЈАЊЕ ЗА СРЕЌА: ДЕСЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА ОД ХУМАНИТАРНИОТ ВЕЛЕСЛАЛОМ

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Дејан Сипковски: Наша стратегија е да имаме задоволни купувачи

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето