29 Март, 2017
0.3631
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Македонија

Зврлевски  смета дека Законот за следење комуникации треба да се промени

Зврлевски смета дека Законот за следење комуникации треба да се промени

28 Март, 2017

ВМРО-ДПМНЕ: Се нижат искази и докази дека Тиранската платформа е дело на Еди Рама

ВМРО-ДПМНЕ: Се нижат искази и докази дека Тиранската платформа е дело на Еди Рама

28 Март, 2017

КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Дали и денес ќе ги слушаме внатрепартиските реплики или пратениците ќе изгласаат нов спикер?

КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Дали и денес ќе ги слушаме внатрепартиските реплики или пратениците ќе изгласаат нов спикер?

28 Март, 2017

ДОСИЕ ЏАФЕРИ: Од дезертер преку министер за одбрана до спикер на парламентот?

ДОСИЕ ЏАФЕРИ: Од дезертер преку министер за одбрана до спикер на парламентот?

28 Март, 2017

БЕСКРАЈНИ ВНАТРЕПАРТИСКИ РЕПЛИКИ: Пратениците не стигнаа до гласање за собраниски претседател

БЕСКРАЈНИ ВНАТРЕПАРТИСКИ РЕПЛИКИ: Пратениците не стигнаа до гласање за собраниски претседател

27 Март, 2017

ХАОС ВО СОБРАНИЕ: Беса и се налути на СДСМ-Џафери нема да добие нивна поддршка

ХАОС ВО СОБРАНИЕ: Беса и се налути на СДСМ-Џафери нема да добие нивна поддршка

27 Март, 2017

На официјалната листа во Малта поканет Димитриев, а не Груевски

На официјалната листа во Малта поканет Димитриев, а не Груевски

27 Март, 2017

Спасовски: Дали се сомневате дека Илија Димовски ќе донесе погрешна одлука?

Спасовски: Дали се сомневате дека Илија Димовски ќе донесе погрешна одлука?

27 Март, 2017

Претседателот Иванов назначи нов директор на Агенцијата за разузнавање

Претседателот Иванов назначи нов директор на Агенцијата за разузнавање

27 Март, 2017

Заев во Собрание, распитот во ОЈО е одложен

Заев во Собрание, распитот во ОЈО е одложен

27 Март, 2017

Димовски обвинува за ароганција, а Шеќеринска вели дека им е тешко да признаат пораз

Димовски обвинува за ароганција, а Шеќеринска вели дека им е тешко да признаат пораз

27 Март, 2017

Видео: Шведско-македонски бенд со песната „Друже Тито“ го возбудија интернетот

Видео: Шведско-македонски бенд со песната „Друже Тито“ го возбудија интернетот

27 Март, 2017

Шилегов соопшти дека со 20 потписи го предложиле Талат Џафери за спикер

Шилегов соопшти дека со 20 потписи го предложиле Талат Џафери за спикер

27 Март, 2017

„За заедничка Македонија“ бара да не се гласа за спикер кој не ја отфрлил Тиранската платформа

„За заедничка Македонија“ бара да не се гласа за спикер кој не ја отфрлил Тиранската платформа

27 Март, 2017

ВМРО бара реплика, ВМРО бара контра реплика, Твитерџии не останаа покуси

ВМРО бара реплика, ВМРО бара контра реплика, Твитерџии не останаа покуси

27 Март, 2017

Собраниското натегање во пауза, ВМРО-ДПМНЕ наметна тема за албанизација

Собраниското натегање во пауза, ВМРО-ДПМНЕ наметна тема за албанизација

27 Март, 2017

Пожар однесе човечки живот во Стар Дојран

Пожар однесе човечки живот во Стар Дојран

27 Март, 2017

Коцијанчич: За отворање на пристапните преговори на Македонија  одлучува Европскиот совет

Коцијанчич: За отворање на пристапните преговори на Македонија одлучува Европскиот совет

27 Март, 2017