22 Ноември, 2017
0.8133
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Македонија

Заев: Следни чекори на парламентарното мнозинство се нов собраниски претседател и реформска влада

Заев: Следни чекори на парламентарното мнозинство се нов собраниски претседател и реформска влада

21 Април, 2017

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

21 Април, 2017

Град Скопје ќе потроши 6,5 милиони евра за нов парк на местото на стариот Луна парк

Град Скопје ќе потроши 6,5 милиони евра за нов парк на местото на стариот Луна парк

21 Април, 2017

Димитриев смета дека Рама подгрева национализам

Димитриев смета дека Рама подгрева национализам

21 Април, 2017

Клучен петок за „За заедничка Македонија“

Клучен петок за „За заедничка Македонија“

21 Април, 2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не осуди ниту една антимакедонска изјава затоа што сака власт

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не осуди ниту една антимакедонска изјава затоа што сака власт

21 Април, 2017

Фото: Дупките во општина Центар нема кој да ги пополни од декември

Фото: Дупките во општина Центар нема кој да ги пополни од декември

21 Април, 2017

СДСМ: Вељаноски и Иванов не смеат да ги штитат криминалните платформи на Груевски

СДСМ: Вељаноски и Иванов не смеат да ги штитат криминалните платформи на Груевски

21 Април, 2017

Кукан: Очекувам пресврт во политичките случувања во Македонија

Кукан: Очекувам пресврт во политичките случувања во Македонија

21 Април, 2017

Снежна покривка во Македонија - колку снег има во Маврово и Крушево?

Снежна покривка во Македонија - колку снег има во Маврово и Крушево?

21 Април, 2017

РОКОТ ПРОБИЕН: Абер се нема за распишување на локалните избори

РОКОТ ПРОБИЕН: Абер се нема за распишување на локалните избори

21 Април, 2017

Мухиќ: Граѓанинот Иванов го гази Уставот, тој  е султан во негативна смисла

Мухиќ: Граѓанинот Иванов го гази Уставот, тој е султан во негативна смисла

21 Април, 2017

Видео Клик Плус: Во Турција издигнување на диктатура или поголема поделеност?

Видео Клик Плус: Во Турција издигнување на диктатура или поголема поделеност?

20 Април, 2017

Шеќеринска: Заев нема зошто да се среќава со Груевски

Шеќеринска: Заев нема зошто да се среќава со Груевски

20 Април, 2017

Петрушевски: Само со нашата истрајност ќе победиме, сите емисари си отидоа дома

Петрушевски: Само со нашата истрајност ќе победиме, сите емисари си отидоа дома

20 Април, 2017

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ велат дека немало средби Заев-Груевски

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ велат дека немало средби Заев-Груевски

20 Април, 2017

Димовски го честита роденденот на СДСМ: Да размислувате со повеќе разум и патриотизам

Димовски го честита роденденот на СДСМ: Да размислувате со повеќе разум и патриотизам

20 Април, 2017

Ахмети-Тимоние: Двете македонски политички партии, да се вклучат без одлагање за да се најде решение

Ахмети-Тимоние: Двете македонски политички партии, да се вклучат без одлагање за да се најде решение

20 Април, 2017