18 Ноември, 2017
0.6996
    ALK 7409.18    0.11%     KMB 2701    -0.03%     MPT 27782.13    -0.78%     STB 934.8    0.37%     TEL 272    -2.82%     TPLF 1656.25    -2.52%

Македонија

Објавени имињата на сите кандидати за пратеници - ДИК ги пушти листите

Објавени имињата на сите кандидати за пратеници - ДИК ги пушти листите

23 Ноември, 2016

Јанева: Се надеваме дека одлуките на судиите ќе бидат засновани на закон

Јанева: Се надеваме дека одлуките на судиите ќе бидат засновани на закон

23 Ноември, 2016

Во Тетово починати лица примале социјална помош

Во Тетово починати лица примале социјална помош

23 Ноември, 2016

Тодоров: Државата ќе ја поддржи набавката на високоприносен добиток

Тодоров: Државата ќе ја поддржи набавката на високоприносен добиток

23 Ноември, 2016

Спасовски: Граѓаните се обесправени, правдата мора да се врати

Спасовски: Граѓаните се обесправени, правдата мора да се врати

23 Ноември, 2016

Млад тетовец удрил лекар во Брза помош

Млад тетовец удрил лекар во Брза помош

23 Ноември, 2016

Вработените од Југохром на протест - бараат да продолжат со работа

Вработените од Југохром на протест - бараат да продолжат со работа

23 Ноември, 2016

Како граѓаните да се заштитат од загадeниот воздух?

Како граѓаните да се заштитат од загадeниот воздух?

23 Ноември, 2016

Продолжуваат митинзите - во кои градови партиите ќе ги презентираат програмите?

Продолжуваат митинзите - во кои градови партиите ќе ги презентираат програмите?

23 Ноември, 2016

Какво време и температури се очекуваат неделава?

Какво време и температури се очекуваат неделава?

23 Ноември, 2016

Предлози за гол ручек, со мала метаморфоза

Предлози за гол ручек, со мала метаморфоза

23 Ноември, 2016

ГРУЕВСКИ ОД СТРУГА: Заев има опасна цел за редефинирање на државата

ГРУЕВСКИ ОД СТРУГА: Заев има опасна цел за редефинирање на државата

22 Ноември, 2016

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Струга

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Струга

22 Ноември, 2016

ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ: Федерализацијата е само во главата на патриотите

ЗАЕВ ОД АЕРОДРОМ: Федерализацијата е само во главата на патриотите

22 Ноември, 2016

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ со митинг во Аеродром

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ со митинг во Аеродром

22 Ноември, 2016

Граѓаните се гушат во загаден воздух, превентива место препорака!

Граѓаните се гушат во загаден воздух, превентива место препорака!

22 Ноември, 2016

Судот не му го одзеде пасошот на Мијалков

Судот не му го одзеде пасошот на Мијалков

22 Ноември, 2016

Едно лице загина на патот Велес-Градско

Едно лице загина на патот Велес-Градско

22 Ноември, 2016