22 Јануари, 2018
0.4588
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%

Македонија

Од недела врнежи и пониски температури

Од недела врнежи и пониски температури

30 Септември, 2016

Караѓозоска отповикана од амбасадорската функција - која е причината?

Караѓозоска отповикана од амбасадорската функција - која е причината?

30 Септември, 2016

Продолжува судењето за „Диво насеље“ - овојпат отворено за јавноста

Продолжува судењето за „Диво насеље“ - овојпат отворено за јавноста

30 Септември, 2016

Катица Јанева го стега обрачот: И политичките партии кривично ќе одговараат!?

Катица Јанева го стега обрачот: И политичките партии кривично ќе одговараат!?

30 Септември, 2016

Политичката партија може да биде одговорна како правно лице, но досега ниту една политичка партија не одговарала за сторено кривично дело.

Динко до македонските полицајци: Зошто не ме пуштате во Македонија?! (ВИДЕО)

Динко до македонските полицајци: Зошто не ме пуштате во Македонија?! (ВИДЕО)

29 Септември, 2016

Средбата на Динко В`Лев со македонските граничари беше снимена од познатиот „ловец на бегалци“

СЈО ЈА ПОПРАВИ ГРЕШКАТА: Доказите за Трезор повторно во Судот!

СЈО ЈА ПОПРАВИ ГРЕШКАТА: Доказите за Трезор повторно во Судот!

29 Септември, 2016

ОД САБОТА: ЈП „Градски паркинг“ Скопје со ново работно време

ОД САБОТА: ЈП „Градски паркинг“ Скопје со ново работно време

29 Септември, 2016

Груевски предизборно: Пензионерите во декември ќе добијат 670 денари повеќе

Груевски предизборно: Пензионерите во декември ќе добијат 670 денари повеќе

29 Септември, 2016

Пензионерите пред избори ќе добијат покачување од 5% на својата пензија, односно 670 денари

Миленко се спаси: Динко бил задржан на границата со Македонија

Миленко се спаси: Динко бил задржан на границата со Македонија

29 Септември, 2016

„Ловецот на бегалци“, Динко В’лев е запрен на македонската граница откако се обидел да пренесе спомен плоча, слична на онаа која беше искршена од македонскиот водител, Миленко Неделковски

ПОТПИСИТЕ СОБЕРЕНИ: Карпошани ќе направат се за да го сочуваат паркот!

ПОТПИСИТЕ СОБЕРЕНИ: Карпошани ќе направат се за да го сочуваат паркот!

29 Септември, 2016

За 6 месеци работа во ДИК, Бонева земала 12 илјади евра за патни трошоци

За 6 месеци работа во ДИК, Бонева земала 12 илјади евра за патни трошоци

29 Септември, 2016

Месечно, само за патни трошоци, Бонева добивала по 2.000 евра, плус платата која на членовите на ДИК изнесува над 1.000 евра.

ВМРО возврати: СЈО и СДСМ се исти, правен срам за државата

ВМРО возврати: СЈО и СДСМ се исти, правен срам за државата

29 Септември, 2016

Андонов ќе го спасува МВР: Нема да дозволам да стане партиски штаб

Андонов ќе го спасува МВР: Нема да дозволам да стане партиски штаб

29 Септември, 2016

Ќе ги искористам сите правни средства за запирање и санкционирање на ова досега невидено самоволие на Спасовски и ќе придонесам кон враќање на владеењето на правото во МВР, реагираше денеска дополнителниот заменик Министер, Оливер Андонов

МИОА: Кирацовски да се оттргне од партиските стеги и да не прави драма

МИОА: Кирацовски да се оттргне од партиските стеги и да не прави драма

29 Септември, 2016

ЕЛЕМ: Под водство на Мицкоски ќе продолжи развојната политика

ЕЛЕМ: Под водство на Мицкоски ќе продолжи развојната политика

29 Септември, 2016

Шверцер на дрога од Албанија по потера фатен со кучиња

Шверцер на дрога од Албанија по потера фатен со кучиња

29 Септември, 2016

Се зголемил бројот на стари лица во Македонија - потврдува Еуростат

Се зголемил бројот на стари лица во Македонија - потврдува Еуростат

29 Септември, 2016

ОЈО ја истражува смртта на Крпач - мобилниот не успеале да го декодираат

ОЈО ја истражува смртта на Крпач - мобилниот не успеале да го декодираат

29 Септември, 2016