17 Јануари, 2017
0.3436
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Македонија

ПАТУВАЈТЕ СО ЗИМСКА ОПРЕМА: Утринска состојба на патишта

ПАТУВАЈТЕ СО ЗИМСКА ОПРЕМА: Утринска состојба на патишта

09 Јануари, 2017

ПРЕПОРАКА: Хронично болните и трудниците да не одат на работа

ПРЕПОРАКА: Хронично болните и трудниците да не одат на работа

09 Јануари, 2017

Албанија отворено ги поддржа повиците за промена на македонскиот устав

Албанија отворено ги поддржа повиците за промена на македонскиот устав

08 Јануари, 2017

ПРВА ЖРТВА НА СТУДОТ: Бездомник најден мртов во скопски Аеродром

ПРВА ЖРТВА НА СТУДОТ: Бездомник најден мртов во скопски Аеродром

08 Јануари, 2017

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ОД АМСМ: Каква е состојбата на патиштата ширум земјава?

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ОД АМСМ: Каква е состојбата на патиштата ширум земјава?

08 Јануари, 2017

СДСМ има документи: Власта лаже дека има доволно струја

СДСМ има документи: Власта лаже дека има доволно струја

08 Јануари, 2017

НДМ загрижени дека со сеалбанската платформа Косово и Албанија ни објавиле војна

НДМ загрижени дека со сеалбанската платформа Косово и Албанија ни објавиле војна

08 Јануари, 2017

За инцидентот на Боки 13 и свештено лице разбрал и отец Пимен

За инцидентот на Боки 13 и свештено лице разбрал и отец Пимен

08 Јануари, 2017

ЕЛЕМ смирува, струја има, системот е стабилен

ЕЛЕМ смирува, струја има, системот е стабилен

08 Јануари, 2017

Рамадани за Албанската декларација - Недостасува попис, некои работи се одлични, дел се промашени

Рамадани за Албанската декларација - Недостасува попис, некои работи се одлични, дел се промашени

08 Јануари, 2017

Фото: Од екстремно ниските температури замрзнува и Дојранското езеро

Фото: Од екстремно ниските температури замрзнува и Дојранското езеро

08 Јануари, 2017

ВОЗАЧИ ВОЗЕТЕ ПОЛЕКА: Патиштата лизгави со остатоци од снег-каде има забрани?

ВОЗАЧИ ВОЗЕТЕ ПОЛЕКА: Патиштата лизгави со остатоци од снег-каде има забрани?

08 Јануари, 2017

Иднината на Македонија во раце на три албански партии

Иднината на Македонија во раце на три албански партии

08 Јануари, 2017

ГИ ПОЧУСТВУВАВМЕ ПОЛАРНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ: На Беровчани утрово им беше најстудено - 28 степени

ГИ ПОЧУСТВУВАВМЕ ПОЛАРНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ: На Беровчани утрово им беше најстудено - 28 степени

08 Јануари, 2017

ПОСЛЕДНИ ИНФОРМАЦИИ ОД АМСМ: Стоп за сите возила на овие патни правци!

ПОСЛЕДНИ ИНФОРМАЦИИ ОД АМСМ: Стоп за сите возила на овие патни правци!

07 Јануари, 2017

БЕСА објаснува: Декларацијата е заедничка на албанскиот фактор, ниту една партија нема посебна заслуга

БЕСА објаснува: Декларацијата е заедничка на албанскиот фактор, ниту една партија нема посебна заслуга

07 Јануари, 2017

Али Ахмети упати Божиќна честитка за поголема меѓуалбанска соработка

Али Ахмети упати Божиќна честитка за поголема меѓуалбанска соработка

07 Јануари, 2017

Министерот за внатрешни најде засолниште на бездомник кој седел во близина на ПС Центар

Министерот за внатрешни најде засолниште на бездомник кој седел во близина на ПС Центар

07 Јануари, 2017