19 Февруари, 2018
0.4104
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

Македонија

Крај за руинираните училишта во Шуто Оризари !

Крај за руинираните училишта во Шуто Оризари !

18 Ноември, 2012

Во Радовиш ќе се гради прочистителна станица

Во Радовиш ќе се гради прочистителна станица

18 Ноември, 2012

Четири инвеститори атакуваат на Чебрен и Галиште

Четири инвеститори атакуваат на Чебрен и Галиште

18 Ноември, 2012

Турција и Словенија ќе градат хидроцентрали во Македонија

Турција и Словенија ќе градат хидроцентрали во Македонија

17 Ноември, 2012

Индијци со идеја за градба на универзитетски комплекс кај Велес

Индијци со идеја за градба на универзитетски комплекс кај Велес

16 Ноември, 2012

ЈСП објави оглас за изградба и доградба на објекти на Милениумскиот крст

ЈСП објави оглас за изградба и доградба на објекти на Милениумскиот крст

16 Ноември, 2012

Гасовод: Америка нема зошто да и се лути на Македонија за „Јужен поток“

Гасовод: Америка нема зошто да и се лути на Македонија за „Јужен поток“

15 Ноември, 2012

Стартува изградбата на новата водоводна мрежа во Штип

Стартува изградбата на новата водоводна мрежа во Штип

14 Ноември, 2012

Скрати од Галиште, додај на Чебрен – танте за кукурику!

Скрати од Галиште, додај на Чебрен – танте за кукурику!

14 Ноември, 2012

Тендер за изградба на аеродром на вода на Охридско Езеро

Тендер за изградба на аеродром на вода на Охридско Езеро

14 Ноември, 2012

Австријци ќе градат нова фабрика во Кавадарци, се најавуваат 300 вработувања

Австријци ќе градат нова фабрика во Кавадарци, се најавуваат 300 вработувања

14 Ноември, 2012

Уреден откупот на државно градежно земјиште со непосредна спогодба

Уреден откупот на државно градежно земјиште со непосредна спогодба

12 Ноември, 2012

Дополнителни 1,4 милиони  евра за плоштадот Карпошово Востание

Дополнителни 1,4 милиони евра за плоштадот Карпошово Востание

12 Ноември, 2012

Заев го возвраќа ударот: Пуста ВМРО-вска љубомора!

Заев го возвраќа ударот: Пуста ВМРО-вска љубомора!

10 Ноември, 2012

ВМРО ДПМНЕ смета дека Заев со гасификацијата ќе ги дере Струмичани!

ВМРО ДПМНЕ смета дека Заев со гасификацијата ќе ги дере Струмичани!

10 Ноември, 2012

Груевски: возовите ќе јурат со 120 км/час!

Груевски: возовите ќе јурат со 120 км/час!

10 Ноември, 2012

Се модернизираат железничките делници од Коридорот 10

Се модернизираат железничките делници од Коридорот 10

10 Ноември, 2012

Струмица од денеска се гасифицира!

Струмица од денеска се гасифицира!

10 Ноември, 2012