22 Октомври, 2017
0.4199
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Максим Димитриевски ќе го менува Циц за градоначалник на Куманово

Објавено во: Македонија 12 Август, 2017

Екс советникот на општина Куманово, сегашен пратеник и функционер на СДСМ, Максим Димитриевски најверојатно е главен кандидат за замена на Зоран Дамјановски Циц во трката на локалните избори за Куманово. 

Ова ќе биде една од можните рокади за внатрешен избор на кандидати во СДСМ, бидејќи најпрво ќе се оди со лични кандидатури преку партиските тела, а потоа ќе се донесе одлука на кого ќе му биде дадена поддршка во кампањата за локалните избори. 

Можна е и смена на Андреј Жерновски како главен кандидат за општина Центар и во СДСМ веќе се разгледуваат можности за нови имиња кои би истрчале на 15 октомври. 

СДСМ треба да размислува и за општина Струмица, дали ќе оди со позвучно име или ќе му даде шанса на некој од тим кој претходно беше воден од Зоран Заев кој се повлече поради премиерската функција. 

Можеби ќе ве интересира

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Тинејџери летово низ Кисела Вода и Аеродром краделе автомобили од подземни гаражи

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

Не е точно дека работници од Екс-ју земјите ќе се вработуваат под исти услови како оние од ЕУ земјите во Германија

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза

ТОПЛО УШТЕ ДЕНЕС: Од утре пресврт во временската прогноза

Луѓето не смеат да бидат купувани и продавани

Луѓето не смеат да бидат купувани и продавани

ЈОРГОС ПАПАНДРЕУ ЗА ФАКТОР МАГАЗИН: Горна Македонија е прифатливо решение

ЈОРГОС ПАПАНДРЕУ ЗА ФАКТОР МАГАЗИН: Горна Македонија е прифатливо решение

ТРОШОЦИТЕ ПОГОЛЕМИ ОД ПЛАТАТА: Вработените во овој сектор едвај врзуваат крај со крај

ТРОШОЦИТЕ ПОГОЛЕМИ ОД ПЛАТАТА: Вработените во овој сектор едвај врзуваат крај со крај

Кога ќе проработи бројчаникот што го вети Заев?

Кога ќе проработи бројчаникот што го вети Заев?

Груевски ќе прифати и доживотен затвор само Заев да ги остави на мир насилниците од „крвавиот четврток“

Груевски ќе прифати и доживотен затвор само Заев да ги остави на мир насилниците од „крвавиот четврток“

Груевски: Прислушувани се над 100 луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

Груевски: Прислушувани се над 100 луѓе од ВМРО-ДПМНЕ