23 Јануари, 2018
0.4223

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. 

„Станува збор за силно мотивирани индивидуи. Луѓето коишто голем дел од својот живот поминале во партиските структури, искусни политичари. Убеден сум дека во периодот што следи, да не бидеме претенциозни, ВМРО-ДПМНЕ брзо ќе застане на здрави нозе“ - рече Мицкоски. 

Се надева дека ќе издејствуваат предвремени избори и ќе формираат Владата. 

Мицкоски рече дека имаат сериозни промени. 

Партиското организирање рече дека е динамичен процес, и понатаму ќе има и нови предлози во Извршниот комитет. 

За Илија Димовски и Антонио Милошоски рече дека се перфектни луѓе и не се исклучува нивно ангажирање понатаму во органите на партијата. 

Мицкоски објасни дека сакаат куќата да ја градат од темели за да дојдат до покривот и најави ажурирање на членството. 

Читајте уште

Ова се имињата кои влегоа во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Можеби ќе ве интересира

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Видео: Жестока дебата на Шарените револуционери кои сега бранат различни бои

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

Грците се пребројуваат пред средбата на Ципрас и Заев

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

ИНТЕРВЈУ ПРИНЦ: Парите не се доволни за основни трошоци

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Кои потреби на студентите ќе ги субвенционира државата?

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Пресврт во Чаир, советничка на БЕСА стана претседател на општинскиот Совет

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Михајловски: Власта нема сериозни реформи, ВМРО-ДПМНЕ мора да биде модерна и европска алтернатива

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Студен бран ќе ја зафати Македонија

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Агатангел за грчките свештеници: До Евзони ли се простира нивната љубов и трпение?

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи

Ангелов: За нас решението е приоритет 26 години, но треба да бидеме претпазливи