20 Јануари, 2017
0.3607
    ALK 5399.58    0.08%     BESK 10889    -0.1%     GRNT 609.76    0.08%     KJUBI 1499    2.6%     KMB 2977.56    -0.68%     MPT 27000    -1.82%     RMDEN15 95    0%     RZUG 7    0%     RZUS 107.02    4.16%     STB 900.5    0.6%     STIL 91.24    0.18%     TEAL 730    0%     TNB 9485    4.66%

МОРА ДА СЕ ЗАРАБОТИ: Фејсбук воведува нова промена која можеби нема да ви се допадне!

Објавено во: Мои пари 11 Јануари, 2017

Компанијата Фејсбук планира да оствари дополнителна заработка вклучувајќи реклами во својата видео-содржина.

Корисниците на Фејсбук секојдневно поминуваат 100 милиони часа гледајќи видео содржини, а на оваа социјална мрежа во рамки на видео снимки во иднина ќе гледаме и реклами. Компанијата планира воведување на нов “mid-roll” формат кој на огласувачите им овозможува вметнување на реклами во видео-снимките кои корисниците ги гледаат најмалку 20 секунди.

Првиот човек на најголемата светска социјална мрежа Марк Цукенберг наведува дека нема да бидат воведе реклами кои ќе почнуваат пред покренувањето на видео-снимките. 

Фејсбук засега на огласувачите им дава 55 отсто од заработката, што е ист процент кој го нуди и Јутјуб, кој е прв на полето огласување во рамки на видео содржина.

Можеби ќе ве интересира

Доделени наградите од „Шпаркастичната наградна игра“ на Шпаркасе Банка

Доделени наградите од „Шпаркастичната наградна игра“ на Шпаркасе Банка

Викендов во Skopje City Mall откријте каква година ви предвидуваат ѕвездите

Викендов во Skopje City Mall откријте каква година ви предвидуваат ѕвездите

Покана за работните групи нема, а нафтоводот се уште не работи

Покана за работните групи нема, а нафтоводот се уште не работи

Започнаа последните зимски попусти во Skopje City Mall!

Започнаа последните зимски попусти во Skopje City Mall!

Жито Лукс донира производи за бездомниците

Жито Лукс донира производи за бездомниците

АД ЕЛЕМ ја одложи реализацијата на проектот во согласност со препораките на Бернската Конвенција

АД ЕЛЕМ ја одложи реализацијата на проектот во согласност со препораките на Бернската Конвенција

33 години традиција - Олимпиа Моторс - 100% ориентирани кон грижата на возилата на нашите клиенти

33 години традиција - Олимпиа Моторс - 100% ориентирани кон грижата на возилата на нашите клиенти

Ексклузивно во Вип: Смарт часовник за деца и безгрижни родители

Ексклузивно во Вип: Смарт часовник за деца и безгрижни родители

СНЕГОТ ПРОБЛЕМ ЗА ВОЗАЧИТЕ: Ако патувате, внимавајте на овие патни правци!

СНЕГОТ ПРОБЛЕМ ЗА ВОЗАЧИТЕ: Ако патувате, внимавајте на овие патни правци!