25 Октомври, 2016
0.9311
    ADIN 453    9.95%     ALK 5482.09    0.69%     BESK 8680    2.61%     ICNF 5    -75%     KMB 2756.72    0.08%     MKSD 140    19.66%     MPT 25000    0.78%     MTUR 3386.71    -0.58%     NEME 1250    0%     OHB 3820    0.08%     PPIV 31999.65    -1.24%     REPL 42000    -0.88%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 16    6.67%     RZUS 80.98    1.22%     SOLN 308    14.07%     SPAZ 11498    0%     STB 635.22    2.16%     STIL 63.44    1.63%     TEL 264.6    -2.07%     TNB 7749    0.1%     USJE 22601    5.12%

Можете и Вие! – мотото под кое е лансирана новата локална кампања на Универзитетот Шефилд

Објавено во: Мои пари 28 Април, 2014

СИТИ Колеџ, Mеѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, ја започна кампањата „Можете и Вие!“. Посебноста на кампањата е што експонира успешни дипломци од Република Македонија, прикажувајќи го нивниот просперитет како резултат на стекнатото образование. http://www.youtube.com/watch?v=dfOW5RhYkHw Кампањата „Можете и Вие!“ се обраќа на сите што имаат амбиција да го стекнат своето образование на еден од најпрестижните универзитети во светот и со тоа да изградат професионална кариера. http://www.youtube.com/watch?v=0c1YBehMXjM Како дел од оваа кампања се презентирани успешните приказни на неколку дипломци од Република Македонија, меѓу кои: Драгана Чифлиганец како маркетинг директор, Александар Манев како косопственик на медиум, Димитар Никушев како извршен директор и Филип Лунески како менаџер на категорија производи.
„Концептот на кампањата е тесно поврзан со искуствата на успешните дипломци од Универзитетот Шефилд во Република Македонија, кои што ги има повеќе од 850 на број. Во кампањата тие директно ги експонираат нивните постигнувања и успесите на компаниите во кои што работат, со цел да се потенцираат предностите што ги нуди една едукативна институција како што е Универзитетот Шефилд. Сето тоа е проследено со визуелизација на кампусот и студентскиот живот, слика што ја прикажува универзитетската реалност во сета своја мера“, изјави Марија Никовска, од регионалната канцеларија на Универзитетот Шефилд во Скопје.
Универзитетот Шефилд е престижна образовна институција, рангирана во рамките на „Топ 100 универзитети во светот" и меѓу „Топ 10 универзитети во Велика Британија за истражувачка моќ". Според QS ранг листата за 2013 година, Универзитетот Шефилд се наоѓа на 71-та позиција во светот и на 25-тата во Европа. Припаѓа на 1% од „Најдобрите универзитети во светот" и е прогласен за „Универзитет на годината 2011-2012" од страна на TimesHigherEducation. Универзитетот Шефилд има 6 академски факултети; пет факултети се наоѓаат во Велика Британија, а СИТИ Колеџот е 6-тиот, Меѓународен факултет кој се наоѓа во Солун. http://www.youtube.com/watch?v=Ovi9PQjbuFk

Можеби ќе ве интересира

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7

Сачи&Сачи Македонија дел од групацијата Publicis One, освои две Гранд При награди и три злата на Голден Драм во Љубљана

Сачи&Сачи Македонија дел од групацијата Publicis One, освои две Гранд При награди и три злата на Голден Драм во Љубљана

Сара Горди четириест минути танцуваше пред скопската публика

Сара Горди четириест минути танцуваше пред скопската публика

Петтиот Самит на Македонија2025 – Поттик за македонските претприемачи да целат кон интегриран настап поддржан од технолошките напредоци

Петтиот Самит на Македонија2025 – Поттик за македонските претприемачи да целат кон интегриран настап поддржан од технолошките напредоци

Вклучи се во најголемото истражување за социјалните мрежи и освој таблет

Вклучи се во најголемото истражување за социјалните мрежи и освој таблет

Европската унија ветува со воведувањето на 5G мрежа бесплатен WiFi

Европската унија ветува со воведувањето на 5G мрежа бесплатен WiFi

Производите на Витаминка во центарот на вниманието на саемот СИАЛ во Париз

Производите на Витаминка во центарот на вниманието на саемот СИАЛ во Париз

Заврши наградната игра на Жито Маркети - Навика да освојам повеќе!

Заврши наградната игра на Жито Маркети - Навика да освојам повеќе!

РАБОТА ВО СТРАНСТВО: Кои земји бараат работници, а нудат големи плати?!

РАБОТА ВО СТРАНСТВО: Кои земји бараат работници, а нудат големи плати?!