24 Јануари, 2018
0.4314
    ALK 7791.42    1.09%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3094.21    0.45%     MPOL 255    -9.65%     MPT 28001.2    -2.96%     MTUR 4282    2.98%     OKTA 3420    6.88%     PPIV 37500    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2100.85    1%     STIL 150    0.14%     TNB 13299.93    0.54%     TTK 998.57    2.55%     ZILU 212    6%     ZPKO 2706.43    0.24%

Насмевки, танцување и многу прегратки на новогодишниот магичен концерт во Веро центар

Објавено во: Мои пари 05 Јануари, 2018

Позитивен новогодишен дух, насмевки на лицата на посетителите, многу прегратки и танцување, беше атмосферата која можеше да се забележи во саботата во Веро центар додека траеше новогодишниот концерт. Детски хор во кој членовите беа облечени како ангелчиња, придружувани од нивни повозрасни другарчиња и музичари, ги воодушевија присутните посетители на Веро центар со изведбите на најпопуларните новогодишни композиции.

Околу два часа низ преполниот Веро центар одекнуваше пријатна музика која дополнително го подигна празничното расположение. Популарните “We wish you a Marry Christmas”, “Jingle bells”, “Feliz navidad”, “Last Christmas” беа мал дел од композициите кои беа на репертоарот. Музичарите и нивните прекрасни изведби измамија насмевки кај присутните, а многумина и танцуваа за време на концеротот. Новогодишната музичка магија беше подарок од менаџментот на компанијата „Веропулос“ за лојалните потрошувачи со цел да се заокружи празничниот амбиент во Веро центар во кој посетителите уживаа цел месец.  

Организирањето различни настани за целото семејство во Веро Центар во празничниот период изминативе години прерасна во традиција со која менаџментот на компанијата „Веропулос“ им овозможува на посетителите покрај квалитетното шопинг искуство, да поминат и забавно време со најблиските.  

На линкот подолу погледнете ја атмосферата на магичниот новогодишниот концерт во Веро центар. 


Можеби ќе ве интересира

Нина и Жаре влегоа во најелитното друштво на Forbes

Нина и Жаре влегоа во најелитното друштво на Forbes

ЕДНА ОД НАЈЗАБАВНИТЕ ЕМИСИИ: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

ЕДНА ОД НАЈЗАБАВНИТЕ ЕМИСИИ: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

25 години посветеност на УСАИД за почитување на човековите права во Македонија

25 години посветеност на УСАИД за почитување на човековите права во Македонија

Доделена главната награда од наградната игра „Happy Monday“ за корисниците на Mastercard платежните картички

Доделена главната награда од наградната игра „Happy Monday“ за корисниците на Mastercard платежните картички

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

(ВИДEO) „Фчерашни новости“: Ќе си ја заврши ли конечно Нимиц работата?

(ВИДEO) „Фчерашни новости“: Ќе си ја заврши ли конечно Нимиц работата?

Last Minute Sale со попусти до 70%

Last Minute Sale со попусти до 70%

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла

„Фчерашни новости“: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла