20 Февруари, 2018
0.7029
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

НЕКНЕШНО ИНТЕРВЈУ СО МАЈА МАРКОВСКА: Љубовта кон Супермен ја овековечив со тетоважа

Објавено во: Стил 07 Февруари, 2018

Извидник сум и најубавите спомени, искрени другарства за везден и љубовта на мојот живот ми се од тој свет. Возам велосипед, ама не ортодоксно. Повеќе од сè на светов сакам да готвам, открива Марковска, еден од главните протагонисти во ТВ-серијалот „Фчерашни новости“

Женски Магазин* Како Ви се случи ангажманот во „Фчерашни“? Бевте ли на почетокот скептични за Вашето појавување пред камерите или самоуверено ја искористивте оваа можност, што би рекле старите како „родена глумица“?

Марковска Ангажманот беше неочекуван и спонтан. Апансас ме викнаа за кратка изјава и некако станав дел од екипата. Искрено кажано, воопшто не му ја мислев затоа што имав многу помош од Мунко, режисерот на „Фчерашни“ што така ми го постави целиот концепт на снимање што не ни осетив постоење на камерата. Реакцијата на останатите, поготово на сестра ми и уште 2-3 блиски ми е доволна да знам дали е добро тоа што го правам или не.

Целото интервју прочитајте го тука на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место