22 Октомври, 2017
0.4797
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Николовски разговараше со хрватскиот колега - има ли решение?

Објавено во: Агробизнис 08 Август, 2017

По вчершаните заеднички заклучоци во врска со новиот Правилник на Хрватска за увоз на свежо овошје и зеленчук, денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски е во постојан контакт со надлежните министри од Република Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора. 

Во текот на денешниот ден, министерот Николовски оствари телефонски разговор и со министерот за земјоделство на Хрватска, Томислав Толушиќ, кој покажа интерес за  изнаоѓање на решение за настанатиот проблем. 

Можеби ќе ве интересира

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?