19 Февруари, 2018
0.5143
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

Nomad – нова специјализирана продавница за врвни светски брендови на велосипеди

Објавено во: Мои пари 10 Октомври, 2017

Минатиот четврток со неформален настан за пријатели и бизнис соработници беше отворена Nomad, нова специјализирана продавница за велосипеди од најпосакуваните светски брендови, најсовремена велосипедска опрема и врвен професионален сервис, лоцирана на ул. ,,Св. Кирил и Методиј“, спроти старата Железничка станица во заградата на Аутомакедонија.

Nomad е прва продавница од овој вид во регионот, hi-tech продажен центар каде што можат да се најдат велосипеди, велосипедска опрема и тротинети од врвни светски брендови како што се Ghost, Haibike, Winora, Micro, Thule, Kreidler, Alpina, Axa, SKS и многу други. Покрај велосипеди, во Номад може да се пронајдат скии и скијачка опрема, сноуборди и сноуборд опрема и што уште не...

Новитет на нашиот пазар се е-велосипедите, иновативни, практични и многу поважно од сè, еколошки превозни средства кои за првпат во Македонија се достапни во Nomad.


Nomad е надополнување на Scout Оutdoor Shop,продавница за спортска и рекреативна опрема за ентузијасти кои сакаат да истражуваат во природа, со богат избор на опрема за планинарење, алпинизам, кампување, опрема за спортови на вода и слично. За прв пат во земјава и регионот Nomad поставува стандарди во велосипедизмот, со визија за иднина со повисока свест за практикување вакви активности и унапредување и развој на инфраструктурата.

По принципот „сè на едно место“, Nomad не вклучува само производи од реномираните брендови, туку и професионален сервис, со искусен и посветен тим, подготвен да одговори на сите барања. Тимот на Nomad e високо квалификуван, со врвни познавања од областа на велосипедите, опремата, како и сите останати производи што можат да се најдат во Nomad. Нивното знаење и искуство се секогаш достапни за купувачите кои со сигурност ќе го пронајдат совршениот велосипед.

Во пријатен амбиент присутните се запознаа со исклучителните модели на брендовите кои може да се најдат ексклузивно во Nomad, како и со разновидната опрема за велосипеди и аутдор активности. Тимот на Nomad верува во квалитетот на производите што ги нуди. Затоа, за првпат во Македонија и регионот Nomad пред продавницата постави патека за пробно возење на велосипеди и тротинети, на која заинтересираните можат веднаш да се уверат во квалитетот и перформансите на производот што сакаат да го купат.

Nomad може да ги најдете и на Фејсбук на нивната официјална фан страница Nomad Mobility, каде ќе ги најдете сите информации кои ви се потребни.

Можеби ќе ве интересира

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА