21 Октомври, 2017
0.4468
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Oна што го работите од 5 до 9 ќе ве направи поуспешни од оние кои работат од 9 до 5

Објавено во: Финансии 15 Септември, 2017

На вашата успешност не влијае само она што го правите во канцеларија, туку и она што го работите во слободно време. 

Ако работната етика ви се вклучи во 9 и се исклучи во 17 или 5 часот попладне, тогаш вие сте само уште еден работник во компанијата. 

Добар тим го сочинуваат луѓе кои сакаат да бидат лидери, а не само обични вработени. 

Рон Гибори, претприемач и креативен директор на компанијата „Idea Booth“ вели дека му биле потребни 10 години во менаџирањето за да се увери дека вистинската креативност и енергија се појавува пред лидерот да се појави во канцеларија. 

Тој советува и по завршување на работното време да се поврзувате со колеги, со компании, да посетувате конференции. Додава дека можности се создаваат со запознавање на луѓе. 

Можеби ќе ве интересира

СКРОМНИОТ МИЛИЈАРДЕР ЏЕК МА: Ова се неговите тајни за успехот

СКРОМНИОТ МИЛИЈАРДЕР ЏЕК МА: Ова се неговите тајни за успехот

ШТО ПОСТИГНАЛ: На вработените им одредил минималец од 70.000 долари

ШТО ПОСТИГНАЛ: На вработените им одредил минималец од 70.000 долари

Неверојатниот живот на Викторија Сваровски: Наследничката на Сваровски империјата не го „рецка“ бизнисот

Неверојатниот живот на Викторија Сваровски: Наследничката на Сваровски империјата не го „рецка“ бизнисот

Успеал да се вработи во Гугл, но по две години си заминува

Успеал да се вработи во Гугл, но по две години си заминува

БОГАТСТВОТО НА ТРАМП СЕ НАМАЛИЛО: Каде се стопија парите?

БОГАТСТВОТО НА ТРАМП СЕ НАМАЛИЛО: Каде се стопија парите?

(ВИДЕО) ЧИИ СЕ ПАРИТЕ: Kопал во нива и пронашол 600 милиони долари

(ВИДЕО) ЧИИ СЕ ПАРИТЕ: Kопал во нива и пронашол 600 милиони долари

Само во две земји од ЕУ платите не пораснале

Само во две земји од ЕУ платите не пораснале

ПОЧНАЛА НОВ ЖИВОТ ВО ГЕРМАНИЈА: Што е поразлично од нејзината земја?

ПОЧНАЛА НОВ ЖИВОТ ВО ГЕРМАНИЈА: Што е поразлично од нејзината земја?

На Германија и фалат 200.000 работници, половина ќе бидат од Балканот

На Германија и фалат 200.000 работници, половина ќе бидат од Балканот