24 Јануари, 2018
0.4754
    ALK 7791.42    1.09%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3089.5    0.29%     MPOL 255    -9.65%     MPT 28001.2    -2.96%     MTUR 4282    2.98%     OKTA 3420    6.88%     PPIV 37500    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2100.85    1%     STIL 150    0.14%     TNB 13299.93    0.54%     TTK 998.57    2.55%     ZILU 212    6%     ZPKO 2706.43    0.24%

Основачот на „Apotex“ и неговата сопруга најдени мртви во нивниот дом

Објавено во: Свет 16 Декември, 2017

Канадскиот милијардер и основач на фармацевтската корпорација "Apotex", Бери Шерман и неговата сопруга, се пронајдени мртви во нивниот дом во Торонто, објавија светските медиуми.

Полицијата верува дека околностите околу нивната смрт се сомнителни. 

Нивните тела биле пронајдени од луѓе, кои не се нивни роднини. 


Не се соопштува како точно двајцата брачни другари починале. Шерман ја основал  "Apotex" во 1974 година. 

Компанијата се занимава со производство на лекови и ги извезува во повеќе од 115 земји. Во ноември, Шерман беше вклучен од „Канадскиот весник“ НА бизнис на листата на најбогати луѓе во Канада. 

Според Би-Би-каналот, и двајцата биле активно вклучени во добротворни акции.

Можеби ќе ве интересира

Елитата и покрај силниот снег се собра во Давос

Елитата и покрај силниот снег се собра во Давос

ТУРЦИТЕ ГРАНАТИРААТ: Раселени 5000 луѓе во Африн

ТУРЦИТЕ ГРАНАТИРААТ: Раселени 5000 луѓе во Африн

(ВИДЕО) ЛАВИНА УБИ ВОЈНИК: Канонада од камења повреди повеќе луѓе

(ВИДЕО) ЛАВИНА УБИ ВОЈНИК: Канонада од камења повреди повеќе луѓе

Украден камион со 34.000 литри хемикалии за производство на експлозиви

Украден камион со 34.000 литри хемикалии за производство на експлозиви

Путин има „златен ген“ - од каде ова влече корени објаснија научниците

Путин има „златен ген“ - од каде ова влече корени објаснија научниците

Средношколец уби соученик - го избол со остар предмет

Средношколец уби соученик - го избол со остар предмет

Париз е поплавен - се излеа Сена

Париз е поплавен - се излеа Сена

(ФОТО) ЕЛИТАТА ПРИСТИГНУВА: Вака изгледа Давос каде се собираат светските лидери

(ФОТО) ЕЛИТАТА ПРИСТИГНУВА: Вака изгледа Давос каде се собираат светските лидери

(ВИДЕО) Ги погоди земјотрес од 8.2 степени, сега ги чека цунами

(ВИДЕО) Ги погоди земјотрес од 8.2 степени, сега ги чека цунами