19 Август, 2017
0.0841

ОТКРИТИЕ КОЕ СОЗДАДЕ ПАНИКА: На Антарктикот има 91 вулкан

Објавено во: Свет 13 Август, 2017

Научниците го открија најголемиот вулкански регион и тоа 2 км под мразот на западниот дел на Антарктикот. 

Истражувачите од Универзитетот Единбург тврдат дека има околу 100 вулкани од кои највисокиот е 4000 метри висок. 

Геолозите велат дека ова е најголема концентрација на вулкани на едно место. 

Активностите на вулканскиот венец би можеле да создадат сериозни проблеми. 

Но, треба да се утврди колку се активни овие вулкани. 

Научниците се сомневаат дека и во морското дно можеби има други вулкани. 

Можеби ќе ве интересира

Ова се четворицата одговорни за нападите во Шпанија

Ова се четворицата одговорни за нападите во Шпанија

(ВИДЕО) За повеќе од година дена пет напади со камиони во Европа

(ВИДЕО) За повеќе од година дена пет напади со камиони во Европа

(ФОТО+ВИДЕО) ДЕТАЛИ ЗА НАПАДОТ ВО ФИНСКА: Eве колку лица настрадаа

(ФОТО+ВИДЕО) ДЕТАЛИ ЗА НАПАДОТ ВО ФИНСКА: Eве колку лица настрадаа

ПО НОВИТЕ НАПАДИ ВО ЕВРОПА: Канцеларката Меркел има порака

ПО НОВИТЕ НАПАДИ ВО ЕВРОПА: Канцеларката Меркел има порака

(ВИДЕО) ПРВА СНИМКА ОД НАПАДОТ: Еве како комбето на смртта гази се пред себе

(ВИДЕО) ПРВА СНИМКА ОД НАПАДОТ: Еве како комбето на смртта гази се пред себе

КРВАВ ДЕН ВО ГЕРМАНИЈА: Едно лице убиено, а едно рането со нож

КРВАВ ДЕН ВО ГЕРМАНИЈА: Едно лице убиено, а едно рането со нож

OВА Е ТЕРОРИСТОТ ОД БАРСЕЛОНА: Еве што напишал на Фејсбук

OВА Е ТЕРОРИСТОТ ОД БАРСЕЛОНА: Еве што напишал на Фејсбук

Забранета регистрација на Порше кајен во Швајцарија

Забранета регистрација на Порше кајен во Швајцарија

(ВИДЕО) НОВ НАПАД: Луѓе избодени со нож во Финска

(ВИДЕО) НОВ НАПАД: Луѓе избодени со нож во Финска