19 Февруари, 2018
0.4179
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Објавено во: Стил 16 Јануари, 2018

Животот понекогаш не сака да не разгали сите. Не става на тест на издржливост. Во нејзиниот  случај, таа покажа дека може. Ја совлада битката со депресијата, иако не беше лесно. Вешто се справува како самохрана мајка, иако често наидува на пречките во општеството кое сѐ уште не изградило начин како да го вреднува трудот на овие родители, но и како да им помогне. Љубовта како мотив е нејзиниот двигател. Во односот со децата. Во создавањето на сопственото бизнис царство „WOW Box“. Во пишувањето хауку поезија. Во животот…

Со креативната Маја Величкова разговаравме отворено за сите предизвици. За депресијата и справувањето со неа. За стратегијата самохран родител на ова тло. За желбата да успее…

Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Видео: Урнебесен обид да се влезе беспари во кино со еден билет

Видео: Урнебесен обид да се влезе беспари во кино со еден билет

Деспина Стојановска: Родителите имаат потреба од едукација да израснат здраво и исполнето дете денес

Деспина Стојановска: Родителите имаат потреба од едукација да израснат здраво и исполнето дете денес

ТВИТЕР МУ ВРТИ ГРБ НА ГИГАНТОТ: Повеќе нема да може да го користите на овие компјутери

ТВИТЕР МУ ВРТИ ГРБ НА ГИГАНТОТ: Повеќе нема да може да го користите на овие компјутери

(ГАЛЕРИЈА) Колекција автомобили на најконтроверзниот тајкун во тутунската индустрија

(ГАЛЕРИЈА) Колекција автомобили на најконтроверзниот тајкун во тутунската индустрија

ДАЛЕ ОТКАЗ И ПРОДАЛЕ СЕ ЗА ДА ПАТУВААТ ОКОЛУ СВЕТОТ: Два дена подоцна им се случило нешто за кое не ни сонувале

ДАЛЕ ОТКАЗ И ПРОДАЛЕ СЕ ЗА ДА ПАТУВААТ ОКОЛУ СВЕТОТ: Два дена подоцна им се случило нешто за кое не ни сонувале

Паметните телефони носат огромна опасност-кои се најштетни телефони?

Паметните телефони носат огромна опасност-кои се најштетни телефони?

Пронајдете мотив да се борите- бизнис совети на најуспешните

Пронајдете мотив да се борите- бизнис совети на најуспешните

НАМИБИЈА: Земја со чудни професии, а еве и зошто

НАМИБИЈА: Земја со чудни професии, а еве и зошто

Зошто не е добро да се работи 8 часа на ден?

Зошто не е добро да се работи 8 часа на ден?