28 Јули, 2017
0.2326

Ова се „најскапите“ соби на светот: Oвде не прашувајте за цена

Објавено во: Стил 15 Јули, 2017

Едни од најлуксузните хотели на светот се резервирани за познати личности и кралски семејства. 

Магазинот Elite Traveler објави кои се најскапите апартмани. 

Цените се движат од 25.000 до 80.000 долари за ноќевање. 

Меѓу најскапите се Lotte New York Palace каде ноќевање чини 25.000 долари, Four Seasons Hotel George во Париз каде се плаќа по 25.100 долари за ноќ, Corinthia London Hotel со сума од 28.000 долари за ноќ, Plaza New York со 30.000 долари и други. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Летувате на Ситонија? Ова се плажи на вториот крак кои не смеете да ги одминете!

(ФОТО) Летувате на Ситонија? Ова се плажи на вториот крак кои не смеете да ги одминете!

ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН ПРОГНОЗИРА: Ќе исчезнат 80% од работните места

ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН ПРОГНОЗИРА: Ќе исчезнат 80% од работните места

Видео: Топ 10 дестинации за патување според Ричард Брансон

Видео: Топ 10 дестинации за патување според Ричард Брансон

Успешно решавање на конфликти - вештина на најдобрите менаџери

Успешно решавање на конфликти - вештина на најдобрите менаџери

На необично место закачил оглас за апартмани

На необично место закачил оглас за апартмани

Не се професионални моделки но, покажаа огромна женственост

Не се професионални моделки но, покажаа огромна женственост

(ГРАФИКА) Омилената социјална мрежа на Трамп губи корисници во САД

(ГРАФИКА) Омилената социјална мрежа на Трамп губи корисници во САД

(ФОТО) Сино море, бел камен, волшебни плажи -ова ќе го најдете само на Крф

(ФОТО) Сино море, бел камен, волшебни плажи -ова ќе го најдете само на Крф

ПСИХОЛОЗИТЕ ПОРАЧУВААТ: Еве што ви се случува ако работите и на одмор

ПСИХОЛОЗИТЕ ПОРАЧУВААТ: Еве што ви се случува ако работите и на одмор