21 Октомври, 2017
0.4272
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Оваа европска земја е големо разочарување

Објавено во: Стил 23 Септември, 2017

Алексис Кери од Австралија посетила 49 земји, а при посета на една земја едвај чекала да се врати дома. 

Таа вели дека иако ќе прочитате дека Грузија е мал рај, сепак не е така. 

Претходно не знаела многу за оваа земја, па како и повеќето луѓе податоци барала на Гугл. 

Но, кога се нашла во Тбилиси нејзините очекувања се намалиле. 

„Градот беше валкан, улиците полни со дупки, а еден човек на улица безобразно ме турна“ - вели девојката. 

Раскажува дека кујната многу и се допаднала, вината биле евтини, но подоцна добила труење. 

Најголема забелешка има за луѓето во Грузија. 

Вели дека иако се зборува за грузиска љубезност, на такво нешто не наишле. 

Можеби ќе ве интересира

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете