17 Декември, 2017
0.3821
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Oвој човек од долг од 50.000 долари направил милионски бизнис

Објавено во: Финансии 05 Декември, 2017

Во 2010 година 30-годишниот Кајли Тејлор имал долг од 50.000 долари за факултетот од кој се откажал. 

Тој направил блог на кој пишувал како го отплаќа долгот. При тоа го споделил искуството за лекциите кои ги научил додека го отплаќал долгот. 

Денес на блогот има 15 милиони посети месечно. 

Овој човек вели дека на почетокот пишувал само за себе и тоа му бил како некој онлајн дневник. 

„Две и пол години по отворањето на блогот сум способен да ги платам сите долгови“ - вели тој. 

Откако почнал да работи со маркетинг, работата му тргнала. 

На Тејлор му се јавувале луѓе да му кажат дека им помогнал со своето искуство.

Во 2015 година создал услови за да вработи луѓе кои ќе пишуваат на блогот. 

Можеби ќе ве интересира

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

Градот каде што секој трет жител е милионер

Градот каде што секој трет жител е милионер

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“