17 Декември, 2017
0.5162
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

„ПАДНА“ МАФИЈАШКАТА КУМА: Италија апси мафијаши, меѓу нив и жена водач на мафијашко семејство

Објавено во: Свет 05 Декември, 2017

Италијанската полиција уапсила 25 мафијаши, меѓу нив и жена која водењето на мафијашкото семејство го наследила од сопругот, убиец осуден на доживотен затвор, пренесоа светските медиуми.

Марија Анџела Ди Трапани ја водела мафијата во Резутани, една од осумте квартали во сицилијанскиот главен град Палермо, објавија карабињерите.

Ди Трапани и останатите уапсени се обвинети за припадност на мафијата, изнуда и поседување на украдена стока. Локалните трговци биле присилени да им плаќаат заштита, објаснува Анса.

Мафијашката кума Марија веќе поминала седум години во затвор поради тоа што посредувала помеѓу сопругот Салвино Мадоња и членовите на неговото мафијашко семејство.

Жените на чело на мафијашките семејства се голема реткост но ги има. Во почетокот на годината италијанскиот суд ја осуди Патрисија Месина Денаро, чиј брат е еден од водечките мафијашки бегалци, на 14 и пол години затвор.

Можеби ќе ве интересира

Кинеска компанија купува милион електрични такси возила

Кинеска компанија купува милион електрични такси возила

(ВИДЕО) 6 МРТВИ ВО ТЕШКА НЕСРЕЌА: Во пад на хеликоптер загина сестрата на претседателот на Хондурас

(ВИДЕО) 6 МРТВИ ВО ТЕШКА НЕСРЕЌА: Во пад на хеликоптер загина сестрата на претседателот на Хондурас

Објавени фотографии од Вучиќ и Макрон – Вака изгледа претседателски состанок очи во очи

Објавени фотографии од Вучиќ и Макрон – Вака изгледа претседателски состанок очи во очи

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) КИМ УТРЕ ЌЕ ГО ШОКИРА СВЕТОТ: Ќе ја лансира најмоќната ракета

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Виси на 23 кат за да се спаси од пожар

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

ПАЛЕСТИНА ИЛИ ИЗРАЕЛ: Kaде ќе остане Ѕидот на плачот?

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

Над 77.000 луѓе ги напуштија домовите - им се заканува бура

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ВИДЕО) Русите создадоа снајперска пушка која може да ја пробие секоја балистичка плоча

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?

(ФОТО) Колку луѓе загинаа во земјотресот во Индонезија?