19 Февруари, 2018
0.3437
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

Populast.com, сајт за следење на вирални содржини на социјалните мрежи

Објавено во: Мои пари 23 Јануари, 2018

Денес официјално е пуштенa во употреба страницата populast.com изработена од компанијата  ТАЈМ – БОРГ која стои зад популарната македонска страница time.mk .

Страницата ги следи објавите на социјалните мрежи Facebook и Twitter на повеќе од 200 популарни светски медиуми како CNN, BBC, Guardian, NBC, Reuters, и многу други (целата листа е овде populast.com/sources)

Популарноста, од таму и името на сајтот last popular news - populast, се пресметува какозголемен интерес на читателите кон одредена објава споредено со другите објави од истиот медиум. Повеќе детали можете да најдете овде: populast.com/about

Други можности кои ги нуди страницата е да ги погледнете најдобрите постови на одреден медиум  во последните 24h, недела и месец.  пример: populast.com/source/scientific-american за последните 24h или populast.com/source/reuters/week за последниот месец.

Дополнителна можност е корисниците ја персонализираат содржината која ќе ја читаат со дополнително филтрирање/блокирање на содржини од медиуми кои не се од нивни интерес или приказ на содржини само од посакуваните медиуми.

Корисничка сметка најлесно може да се направи со пријавување на следната адресаpopulast.com/settings со вашиот Facebook или Gmail account.

Страницата сеуште се надградува, а вие можете да предложите одредени медиуми, кои објавуваат на англиски јазик,  да бидат додадени во системот со праќање емаил на следната адреса:contact@populast.com

Можеби ќе ве интересира

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Се гледа ли крајот на преговорите за името?

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Виз Ер Скопски маратон чекор напред во воведување иновативни технологии во регионот

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

Искористете го ултра големиот попуст во Капитол мол

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

ЕВН Електродистрибуција ја завршува санацијата на дефектите во југозападните региони кои беа зафатени од невремето

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

Заев со претставниците на Стопанската комора на Македонија: Создаваме позитивен економски амбиент за нови инвестиции и развој на конкурентноста

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

ПРОФИЛ: Eмилија Апостолска Темов „МУДРА ЖИВОТНА ОДЛУКА НА ЕДНА СЕМЕЈНА ЖЕНА“

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

„Фчерашни новости“: Јелисалфета во канџите на еден пират

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА

СРЕДБА МЕЃУ ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА И Р.М СО ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА КОМОРИТЕ И БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА