17 Декември, 2017
0.4182
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

ПроКредит Банка со уникатна понуда: Станбени кредити со 10 години фиксна камата

Објавено во: Финансии 04 Декември, 2017

ПроКредит Банка воведува нова, уникатна и промотивна понуда за станбени кредити со фиксна каматна стапка до 10 години!

Промотивната кампања им овозможува на граѓаните станбен кредит со 0% провизија при исплата и фиксна каматната стапка за првите 10 години од 4%. Станбените кредити се со максимум рочност до 20 години, а по 10-тата година каматна стапка е варијабилна не пониска од 5,5% (5,2% + 6 месечен ЕУРИБОР).

Станбените кредити може да се одобрат за купување на нови станови/ градење куќи или рефинансирање на веќе постоечки кредити во други банки. Овие услови важат за сите заинтересирани лица со минимум месечни примања од 30.000 ден.

Повеќе информации на следниот линк .

Можеби ќе ве интересира

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

Ако биткоинот е злато, која дигитална валута е сребро на денешницата?

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

СЕ ВРАТИЛА ОД ЕУ И ПОЧНАЛА БИЗНИС: Луѓето мислат дека Западот ќе им ги оствари соништата

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

Ова е четврти најмоќен регион во Европа

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

(ВИДЕО) НАЈМЛАД МИЛИОНЕР НА СВЕТОТ: Има само 6 години и забрзано се богати

Градот каде што секој трет жител е милионер

Градот каде што секој трет жител е милионер

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Како да ја направите најдобрата корпоративна забава

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Македонија сѐ уште стравува за купување онлајн

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

Огласи за вработување, можност и за хонорарна работа

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“

ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТ: Совршен одговор на прашањето „Зошто сакаш да работиш кај нас?“