21 Август, 2017
0.0888

Расправата за разрешувањето на Зврлевски продолжува утре

Објавено во: Македонија 13 Август, 2017

Собраниската седница на чиј дневен ред е разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Зврлевски ќе продолжи в понеделник.

Претседателот на Собранието,  Талат Џафери прво седницата ја презакажа за денеска во 11 часот, но дополнително пратениците се информирани дека поради тоа што тој утре ќе се обрати по повод годишнината од Охридскиот договор, таа ќе продолжи на 14 август.

Претходно, опозицијата реагираше затоа што треба да работи и во недела, но Џафери им одговори на колегите од ВМРО-ДПМНЕ дека поради  маратонските реплики и контрареплики, тие се виновни за тоа.

Со денови се расправа за разрешувањето на Зврлевски. 

Можеби ќе ве интересира

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Сообраќајката кај велешката патарина ја зеде првата жртва

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Персоналот на Амбасадата на Србија е повлечен на консултации во Белград?

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Автобусот е со македонски таблички, повредените хоспитализирани во Велес и Скопје

Не успеа референдумот во Валандово?

Не успеа референдумот во Валандово?

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Автобус излетал кај велешката патарина - има повредени

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара одговорност затоа што се прекршуваат законите при именување на функционери

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Каков е одзивот на референдумот за „Казандол“ во Валандово?

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

Родителите на децата со посебни потреби ќе протестираат пред три министерства

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот

ОД УТРЕ УВИД: Гласачи проверете дали ве има во списокот