22 Ноември, 2017
0.6502
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Сакате да посетите ресторан 5 метри под вода?

Објавено во: Стил 12 Септември, 2017

На Малдивите има ресторан кој се наоѓа на 5 метри под водата и во кој се нудат јадења од европската кујна. 

Ресторанот има спирални скали долги 13 метри. 

Храната се подготвува на површината, а потоа се носи во ресторанот под вода. 

Капацитетот е за 14 гости, а може да се организираат и свадбени свечности. 

Ресторанот работи секој ден до 23 часот пред полноќ, а ручек ќе ве чини 120 долари. 

Тој е отворен во 2005 година, но заради екстремните услови во кои се наоѓа се очекува неговиот животен век да заврши по неколку години. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЈА ОТКРИЈА ТАЈНАТА НА ДОЛГОВЕЧНОСТА: На овој остров во седмата деценија изгледаат младо

(ВИДЕО) ЈА ОТКРИЈА ТАЈНАТА НА ДОЛГОВЕЧНОСТА: На овој остров во седмата деценија изгледаат младо

Еве во каков луксуз живеат децата на Мугабе

Еве во каков луксуз живеат децата на Мугабе

Вакцини, придобивка или опасност?

Вакцини, придобивка или опасност?

МАКЕДОНСКО ХОЛАНДСКО-ШПАНСКА ПРОДУКЦИЈА НА ФЕСТИВАЛОТ „СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО“: Сенките кажуваат повеќе од зборовите

МАКЕДОНСКО ХОЛАНДСКО-ШПАНСКА ПРОДУКЦИЈА НА ФЕСТИВАЛОТ „СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО“: Сенките кажуваат повеќе од зборовите

Интервју со Благица Трпковска: Ми се случија многу гадости, но нема време за паѓање!

Интервју со Благица Трпковска: Ми се случија многу гадости, но нема време за паѓање!

Интервју со Ива Матиќ: Прва жена воен пилот во Македонија

Интервју со Ива Матиќ: Прва жена воен пилот во Македонија

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

„Фчерашни новости“: Зошто е потребно да се донесе законот за јазиците?

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

(ВИДЕО) КРИЗА ЗА ДОМУВАЊЕ: Оваа земја не може да се справи со бројот на милионери

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми

ПЕЦЕ ОД „СУПЕРХИКС“: Музиката ме излечи по смртта на брат ми