21 Февруари, 2018
1.5751
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Се подготвувате за зимување, но стравувате вашиот смартфон да не се заледи? Препорачуваме Samsung Galaxy S8+

Објавено во: Стил 13 Февруари, 2018

Сезоната на зимувања се уште не е завршена, а додека вие планирате и размислувате каде да го поминете овој зимски одмор, притоа грижејќи се што да понесете, ние го имаме нашиот фаворит - САМСУНГ ГАЛАКСИ С8+! Овојмобилен уред е отпорен на вода и снег, па поради тоа нема да мора да се грижите дали ќе успеете да ги зачувате сите прекрасни мигови од зимувањето во вашиот мобилен телефон, ниту пак да стравувате доколку истиот ви падне во снег. Решивме да го тестираме и да ја провериме неговата издржливост.

Покрај совршените фотографии, овој уред ни демонстрираше дека дури и на минусни температури може да функционира одлично, а двобојот со снегот не го спречува континуирано да снима со ист квалитет. Снимките направени со “Галакси С8+“ се кристално чисти и беспрекорни! Снегот и снежните врнежи можат да бидат непријатели на вашиот мобилен телефон, но овој смартфон кој поседува ознака IP68 за отпорност на вода, прав и различни временски влијанија, тоа не претставува никаков проблем, што го прави совршен за љубителите на снегот и зимските спортови.

Доколку решите да си “поиграте“ со вашиот “Галакси С8+“ во снег, и покрај неговата издржливост и отпорност, ве советуваме да внимавате добро да го исушите телефонот. Самиот „Галакси С8+“ има индикатор кој ќе ви испрати предупредување дека е детектирана влага во конекторот за полнење. Тоа значи дека не смеете да го поврзувате со полнач додека не се исуши од влагата.

Зачувајте ги најдрагоцените моменти на вашиот мобилен телефон, а притоа бидете сигурни дека снегот и снежните врнежи нема да му наштетат на вашиот уред. Во продолжение погледнете го видеото и уверете се во истрајноста на овој уред.


Можеби ќе ве интересира

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

Скршил и украл палец од глинена фигура, Кинеските власти бараат голема казна

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

(ВИДЕО) ИМПРОВИЗИРАЛА ОНАМУ КАДЕ ШТО НЕ СМЕЕ: Ферги се извини за изведбата на химната

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

„АЈ КЈУ“: Македонија ќе победи на Евровизија, ама не гарантирам кога

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

Принцезата Кејт не носи црно, феминистките разлутени

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО: Маса за две секунди се претвора во полица

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Џастин Трудо ужасно личи на Кастро, што вели премиерот за гласините?

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Во оваа година ќе се појават 70.000 нови занимања

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

Лажни вести предвреме го умреа Сталоне

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место

ЛЕКАР СПОИЛ РАБОТА И СТРАСТ: Еве како патува до работното место