17 Декември, 2017
0.4462
    ALK 7304.71    0%     CEVI 1144    0%     GRNT 762.38    0.86%     KJUBI 1400    0%     KMB 2700    0.01%     OHB 4767.86    -0.67%     RMDEN15 95.1    0.11%     RZUS 107.89    1.78%     STB 910    -1.09%     STIL 127    -2.31%     TNB 13100    0%     TPLF 1500    -1.69%     UNI 1870    -1.03%     ZILU 151    -2.58%

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани

Објавено во: Мои пари 06 Декември, 2017

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење. Свесни за тоа дека понекогаш се случуваат непредвидени ситуации и дефекти во нашиот дом или деловна просторија каде е потребна брза интервенција, како и помош од трети лица обучени во таа област, тие неодамна го отворија Центарот за итни настани кој функционира 24/7.

Како најлесно да бидете заштитени и брзо да реагирате во таква итна ситуација? По вашиот телефонски повик на бесплатниот број 0800 12 122, од центарот веднаш ќе го испратат соодветниот тим за брза интервенција, кој навремено ќе реагира со цел елиминирање на дефектот и минимализирање на можната штета. 


Сите правни и физички лица можат да ги добијат следниве услуги по повик: ХАУСМАЈСТОРСКИ УСЛУГИ, односно техничка интервенција на електрична и водоводна инсталација; техничка интервенција на системи за греење и ладење; техничка интервенција на браварски и столарски работи; молеро-фарбаски и гипсарски услуги; санација по поплава, пожар и други непогоди. Исто така, нудат и ПРОФЕСИОНАЛНИ УСЛУГИ ЗА ЧИСТЕЊЕ, односно машинско чистење на сите видови текстилни, дрвени, тврди и еластични подови; генерално чистење по потреба; внатрешно и надворешно чистење на достапни и недостапни прозорци; чистење на фасада со специјализирани возила или специјален тим на алпинисти. Нудат и хортикултурно уредување и одржување на зелени површини, како и чистење на снег.

“Центарот за итни настани и услугите кои ги нудиме на корисниците 24/7 се единствени од ваков тип во Македонија. Навистина ни е драго што со текот на годините ја имаме стекнато и оправдано довербата на нашите клиенти, без разлика дали станува збор за брза интервенција во итни ситуации и непредвидени настани, или пак обезбедување и професионално чистење во доверените објекти, ние сме секогаш вистинскиот избор со најбрзо решение. Токму затоа и нашето мото гласи: Вашите грижи нека бидат наши!” – велат од Securicom.

Услугите на Securicom досега беа достапни само на деловните корисници, но со отворањето на Центарот за итни настани, тие се достапни на сите граѓани кои имаат потреба од нивно користење. Центарот засега функционира само на територијата на Град Скопје.  

Од 2000-та година па наваму, Securicom групацијата која како австриска компанија го има комплетно преземено знаењето и искуството од Р.Австрија, е посветена и докажана во понудата на висококвалитетни услуги од областа на професионалниот сервис за чистење, тековното одржување и обезбедувањето. 

Можеби ќе ве интересира

Прилепска Пиварница со „Посебно признание“ од Црвениот крст за поддршка на целите на организацијата

Прилепска Пиварница со „Посебно признание“ од Црвениот крст за поддршка на целите на организацијата

УНИКАТНО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

УНИКАТНО ОСВЕТЛУВАЊЕ НА НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Пристигнати 30 проектни предлози на јавинот повик за финансирање на проекти за намалување на загадувањето на воздухот „О2 предизвик“

Пристигнати 30 проектни предлози на јавинот повик за финансирање на проекти за намалување на загадувањето на воздухот „О2 предизвик“

“За чист град пазари со Mastercard на Охридска банка Сосиете Женерал”

“За чист град пазари со Mastercard на Охридска банка Сосиете Женерал”

Презентација на бизнис идеите на учесниците во CEED HUB Скопје

Презентација на бизнис идеите на учесниците во CEED HUB Скопје

ИЛИРИКА ЈА ПРЕЗЕМА ДЕЈНОСТА ОД БЕЛГРАДСКИОТ WISE БРОКЕР

ИЛИРИКА ЈА ПРЕЗЕМА ДЕЈНОСТА ОД БЕЛГРАДСКИОТ WISE БРОКЕР

Иновативен камп за поттикнување претприемнички дух кај младите

Иновативен камп за поттикнување претприемнички дух кај младите

Заедничка хуманитарна акција на „Тиквеш“ и посетителите на Фестивалот на младо вино 2017

Заедничка хуманитарна акција на „Тиквеш“ и посетителите на Фестивалот на младо вино 2017

НОВИОТ КОМПАКТЕН SUV CITROËN C3 AIRCROSS ЈА ДОБИ НАГРАДАТА AUTOBEST 2018

НОВИОТ КОМПАКТЕН SUV CITROËN C3 AIRCROSS ЈА ДОБИ НАГРАДАТА AUTOBEST 2018