21 Октомври, 2017
0.4548
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

Што ќе откријат мобилните телефони на насилниците од 27 април?

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2017

Пред 27 април користел пет мобилни телефони, а по крвавите настани осомничен останал само со еден мобилен. Тој е  само еден од многуте учесници кои со намера да сокријат докази ги фрлале или уништиле мобилните телефони, објави ТВ 24, повикувајќи се на извори од обвинителството за организиран криминал.

Во обид да докажат потешки кривични дела од учество во толпа, обвинителите трагаат по броеви и ја анализираат комуникацијата на 122 телефонски броеви. Потрагата по одговори одела потешко бидејќи претходно немало ПИ-мерки со што истражните органи тајно не ја следеле нивната телефонска комуникација.

Во обвинителството дополнително пристигнале и мобилните телефони на Игор Југ, кој беше уапсен пред два дена во центарот на Куманово.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) “ВИП-2017“: Погледнете како полицијата обезбедува вип личности и објекти

(ВИДЕО) “ВИП-2017“: Погледнете како полицијата обезбедува вип личности и објекти

Слетал со авион од Германија во Скопје и исчезнал

Слетал со авион од Германија во Скопје и исчезнал

Младенци, ако сакате фотка пред црква ќе си платите 500че

Младенци, ако сакате фотка пред црква ќе си платите 500че

(ВИДЕО) Домашни логисти им помагале на Грујевски и Бошковски да избегаат

(ВИДЕО) Домашни логисти им помагале на Грујевски и Бошковски да избегаат

ТРАМП СИ ПРИЗНА: Фејсбук и Твитер ми помогнаа да станам шеф на САД

ТРАМП СИ ПРИЗНА: Фејсбук и Твитер ми помогнаа да станам шеф на САД

Богојески: Членовите на ВМРО ДПМНЕ им даваат поддршка на кандидати кои немаат проблематично минато

Богојески: Членовите на ВМРО ДПМНЕ им даваат поддршка на кандидати кои немаат проблематично минато

Пендаров: Членството го порази ВМРО ДПМНЕ

Пендаров: Членството го порази ВМРО ДПМНЕ

Зошто Грција го одложи судењето на поранешните вработени во тајната служба Грујевски и Бошковски?

Зошто Грција го одложи судењето на поранешните вработени во тајната служба Грујевски и Бошковски?

Ахмети: Лажна е веста дека имало средба ДУИ-ДПА

Ахмети: Лажна е веста дека имало средба ДУИ-ДПА