24 Февруари, 2018
0.3898
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

СИТЕ МУ ВЕЛАТ ДЕКА Е ЛУД: Продал се што има и купил биткоини

Објавено во: Финансии 12 Октомври, 2017

Диди Тајхуту(39) решил куќата да ја продаде делумно за биткоини и да живее со семејството во камп во покраината Лимбург во Холандија. 

Продава и автомобил, бицикл, играчки од децата, облека...

Со парите купува биткоини и други криптовалути и верува дека еден ден ќе стане богат. 

„Луѓето ми велат дека сум луд. Но, ние ќе се коцкаме и ќе живееме скромно. Животот е здодевен ако не ризикувате“ - вели тој. 

Заедно со сопругата летово ја донел одлуката да продадат имот и да купат биткоини. 

Тие претходно девет месеци биле на патување во Азија и Австралија, каде сретнале луѓе кои поседуваат биткоини и ден денес се во контакт со нив. 

„Тие имаат искуство во тргувањето, а мене тоа ми фали“ - додава Холанѓанецот. 

Тој вели дека вредноста на овие валути скокнала и до 10 или 20 пати и се надева дека на тој начин ќе се збогати во иднина. 

Можеби ќе ве интересира

Криптовалутите носат профит, но дали може да ги потрошите?

Криптовалутите носат профит, но дали може да ги потрошите?

ОДЛУКА НА ЕДЕН ПРОФЕСОР: Дал отказ за да се занимава со нешто необично

ОДЛУКА НА ЕДЕН ПРОФЕСОР: Дал отказ за да се занимава со нешто необично

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Ова е за оние кои сакаат да патуваат и знаат јазици

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Ова е за оние кои сакаат да патуваат и знаат јазици

ЕУ удри по автомобилските картели - казна од пола милијарда евра

ЕУ удри по автомобилските картели - казна од пола милијарда евра

Успешен старт на криптовалутата „петро“ - инкасирани 735 милиони долари

Успешен старт на криптовалутата „петро“ - инкасирани 735 милиони долари

Koлку заработуваат Словенците, Хрватите, Србите, Босанците, Македонците?

Koлку заработуваат Словенците, Хрватите, Србите, Босанците, Македонците?

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции