24 Јануари, 2018
0.5382
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Сведоштво на корисник: Samsung Galaxy S8 е одличен бизнис телефон

Објавено во: Економија 17 Јули, 2017

Samsung Galaxy S8 веќе со месеци доминира на пазарот на смартфони како еден од најдобрите мобилни уреди со бројни бенефити за корисниците, од прекрасниот дизајн, иновативниот екран со минимална рамка и за прв пат применет нов сразмер од 18:9 за совршен преглед на содржините, како и многу моќен хардвер. Затоа Фактор направи истражување директно со самите корисници на Samsung Galaxy S8 кои ни ги пренесоа нивните впечатоци од досегашното искуство со овој врвен телефон кој има бројни адути, како за бизнис корисниците за извршување на професионални задачи така и за забава.

Фактор: Како ви се допаѓа новиот изглед на Samsung Galaxy S8 со неговиот голем екран но, многу компактно тело со минимална рамка?

Корисник: Изгледот на Samsung Galaxy S8 е футуристички, со компактна големина која одлично лежи на рака, има достапност до функциите на телефонот дури и ако се користи со една рака. Скенерот за отпечатоци е на задната страна што е огромен плус за брз пристап до телефонот.

Фактор: Што би издвоиле најмногу од софтверот на Samsung Galaxy S8, кои апликации најмногу ги користите?

Корисник: Самиот Android 7 (Nougat) систем е одличен, а како најупотребувани апликации би ги издвоил photo/video editor и document editor.

Фактор: Дали го користите Samsung Galaxy S8 за професионални потреби, како проверка и испраќање мејлови, креирање планови и белешки, користење на календарот за обележување на обврските и поврзување со вашите колеги или соработници?

Корисник: Да, можам да кажам дека како бизнис телефон е одличен, ама нуди и многу повеќе од тоа.

Фактор: Колку сте задоволни од безбедноста на Samsung Galaxy S8 која ја нуди со KNOX?

Корисник: Безбедната папка (Secure Folder) создава приватен, енкриптиран простор на самиот Samsung Galaxy S8 користејки ја заштитната платформа Samsung Knox. Апликациите и податоците преместени во безбедна папка се одделно спакувани на уредот и добиваат дополнителен слој на сигурност и приватност, со што дополнително ги заштитуваат секакви напади. Со што би рекол дека е одлично обезбеден.

Фактор: Издржливоста на батеријата е приоритет за сите модерни корисници кои “зависат” од својот телефон. Какво е вашето искуство со полнењето на Samsung Galaxy S8?

Корисник: Во денешно време батеријата е секогаш проблем кај сите смартфони, па не се издвојува и Samsung Galaxy S8. И покрај тоа што има 3000 mAh, сепак никогаш не е доволно. Голем позитив е брзото полнење на батеријата.

Фактор: Колку често ја користите камерата на Samsung Galaxy S8 и дали сте задоволни со селфи фотките?

Корисник: Секојдневно ја користам камерата. Можам да кажам дека е супер, со правилно сетирање на сцената може да биде дури и подобра (различно корисничко искуство). Добар квалитет на видео исто така. Селфи – не толку многу.

Фактор: Освен за професионални задачи за што друго Samsung Galaxy S8 најмногу ве воодушеви?

Корисник: Gaming искуството. Брзиот процесор, добрата графика и одличниот Infinity екран.

Фактор: Дадете ни некој ваш совет за подобро и поефикасно користење на Samsung Galaxy S8?

Корисник: TouchWiz е преполн со карактеристики, скриени опции и повеќе начини за да се добие тоа што го сакате, па ако добро го проучите и ги подесите опциите со вашите потреби тогаш тоа е од клучно значење за да го добиете најдоброто од вашиот нов мобилен телефон.

Автор: Христијан Станоевиќ


Можеби ќе ве интересира

Кузмановска: Македонија доживува економски фијаско

Кузмановска: Македонија доживува економски фијаско

ДРЖАВАТА СЕ ЗАДОЛЖИ: За колкава сума се работи?

ДРЖАВАТА СЕ ЗАДОЛЖИ: За колкава сума се работи?

СТОКНАЛА ПРОСЕЧНАТА НЕТО ПЛАТА: Кожарските и текстилни работници остануваат на дното

СТОКНАЛА ПРОСЕЧНАТА НЕТО ПЛАТА: Кожарските и текстилни работници остануваат на дното

Филип Морис пред клучна одлука на САД - Дали IQOS се побезбедни од цигарите?

Филип Морис пред клучна одлука на САД - Дали IQOS се побезбедни од цигарите?

Џабе дипломи и вештини кога еден копирант зема двојно повеќе од просечен млад човек

Џабе дипломи и вештини кога еден копирант зема двојно повеќе од просечен млад човек

Со каква прогноза излезе ММФ за глобалниот економски раст?

Со каква прогноза излезе ММФ за глобалниот економски раст?

ПОЛНЕТЕ РЕЗЕРВОАРИТЕ: Нов скок на цената на нафтените деривати

ПОЛНЕТЕ РЕЗЕРВОАРИТЕ: Нов скок на цената на нафтените деривати

Стартува Светскиот економски форум, следете во живо со специјална алатка

Стартува Светскиот економски форум, следете во живо со специјална алатка

Италијанци со супер-компјутер ќе откриваат нафта

Италијанци со супер-компјутер ќе откриваат нафта