29 Март, 2017
0.4276
    ALK 5700.04    0%     ALKB 18510    0%     BESK 11200    -1.76%     CEVI 865    2.98%     GRNT 680.28    0.04%     KMB 2800.75    -0.34%     MB 36300    0%     MPT 27500    -0.58%     MTUR 3518.35    0.75%     OHB 4900    -1.01%     REPL 44000    2.33%     RMDEN15 95    0%     SBT 1281.8    0.06%     STB 893.89    -0.68%     STIL 75    0%     TEL 250    -1.96%     TETE 1100    6.69%     TNB 10900    0.93%     TPLF 900    -2.17%     TTK 758    -2.94%

Свет

Трамп не може да го уништи Обамакер - Главното наследство на Барак Обама

Трамп не може да го уништи Обамакер - Главното наследство на Барак Обама

25 Март, 2017

Меркел посакува заедничко решение за бегалската криза во Европа

Меркел посакува заедничко решение за бегалската криза во Европа

25 Март, 2017

Трамп вози шлепер во Белата куќа

Трамп вози шлепер во Белата куќа

25 Март, 2017

НЕВРЕМЕ ГО ОДНЕЛО ДАЛЕКУ ОД БРЕГОТ: 56 дена пливал во морето

НЕВРЕМЕ ГО ОДНЕЛО ДАЛЕКУ ОД БРЕГОТ: 56 дена пливал во морето

25 Март, 2017

Британската полиција ослободи 6 од 10-те приведени

Британската полиција ослободи 6 од 10-те приведени

25 Март, 2017

Јункер: Не сум веќе приврзаник на концептот Соединети Европски Држави

Јункер: Не сум веќе приврзаник на концептот Соединети Европски Држави

25 Март, 2017

Пукање во Лил: Властите не исклучуваат дека е нов терористички напад

Пукање во Лил: Властите не исклучуваат дека е нов терористички напад

25 Март, 2017

Газираните и засладените пијалоци го зголемуваат ризикот од дијабетес

Газираните и засладените пијалоци го зголемуваат ризикот од дијабетес

25 Март, 2017

Херојот од Лондон награден и унапреден директно од кралицата

Херојот од Лондон награден и унапреден директно од кралицата

25 Март, 2017

(ВИДЕО) УЖАС ВО АМЕРИКА: Авион се урна врз куќа, загина пилотот

(ВИДЕО) УЖАС ВО АМЕРИКА: Авион се урна врз куќа, загина пилотот

25 Март, 2017

Џихадистите од „Исламска држава“ ја презедоа одговорноста за нападот во Чеченија

Џихадистите од „Исламска држава“ ја презедоа одговорноста за нападот во Чеченија

24 Март, 2017

Северна Кореја бара инвеститори за казино крузер

Северна Кореја бара инвеститори за казино крузер

24 Март, 2017

Германскиот гигант „Харибо“ го напаѓа САД-Гради објект вреден над 240 милиони долари

Германскиот гигант „Харибо“ го напаѓа САД-Гради објект вреден над 240 милиони долари

24 Март, 2017

Путин се сретна со Ле Пен - Може ли таа да биде европскиот Трамп?

Путин се сретна со Ле Пен - Може ли таа да биде европскиот Трамп?

24 Март, 2017

Јункер: Британија може да ја напушти ЕУ откако ќе си плати 60 милијарди евра

Јункер: Британија може да ја напушти ЕУ откако ќе си плати 60 милијарди евра

24 Март, 2017

(ВИДЕО) МОРБИДНИ СНИМКИ ОД НАПАДОТ ВО ЛОНДОН: Луѓето очајно молат за помош под тркалата на автомобилот

(ВИДЕО) МОРБИДНИ СНИМКИ ОД НАПАДОТ ВО ЛОНДОН: Луѓето очајно молат за помош под тркалата на автомобилот

24 Март, 2017

(ВИДЕО) МОНСТРУМ ЗАД МАСКА НА ПРОФЕСОР: Ова е Халид Масуд, терористот од Лондон!

(ВИДЕО) МОНСТРУМ ЗАД МАСКА НА ПРОФЕСОР: Ова е Халид Масуд, терористот од Лондон!

24 Март, 2017

Tерористички напад во Чеченија: Има загинати и повредени

Tерористички напад во Чеченија: Има загинати и повредени

24 Март, 2017