23 Февруари, 2017
0.3736

Свет

МЕЛЕЗИЈА НЕ САКА ДА ГО ВРАТИ ТЕЛОТО НА БРАТОТ НА КИМ: Кореја бара ДНК примерок од семејството

МЕЛЕЗИЈА НЕ САКА ДА ГО ВРАТИ ТЕЛОТО НА БРАТОТ НА КИМ: Кореја бара ДНК примерок од семејството

17 Февруари, 2017

(ВИДЕО+ФОТО) НЕРЕДИ, СОЛЗАВЦИ, ПОЖАРИ ВО ПАРИЗ: Демонстранти бараат правда

(ВИДЕО+ФОТО) НЕРЕДИ, СОЛЗАВЦИ, ПОЖАРИ ВО ПАРИЗ: Демонстранти бараат правда

17 Февруари, 2017

ЌЕ ТРАЕ ПОДОЛГО ОД ШТО СЕ МИСЛЕШЕ: Зошто на Британија ќе и требаат повеќе од 2 години за излез од ЕУ?

ЌЕ ТРАЕ ПОДОЛГО ОД ШТО СЕ МИСЛЕШЕ: Зошто на Британија ќе и требаат повеќе од 2 години за излез од ЕУ?

17 Февруари, 2017

(ВИДЕО) Нивниот град е најзагаден, а жителите водат грижа само да се прехранат

(ВИДЕО) Нивниот град е најзагаден, а жителите водат грижа само да се прехранат

17 Февруари, 2017

Путин тврди дека НАТО ја провоцира Русија и ја става во конфронтација

Путин тврди дека НАТО ја провоцира Русија и ја става во конфронтација

16 Февруари, 2017

САУДИЈЦИТЕ РАЗБИЛЕ ЧЕТИРИ ЏИХАДИСТИЧКИ ЌЕЛИИ: Уапсени 18 терористи, пронашле огромна сума пари во кеш!

САУДИЈЦИТЕ РАЗБИЛЕ ЧЕТИРИ ЏИХАДИСТИЧКИ ЌЕЛИИ: Уапсени 18 терористи, пронашле огромна сума пари во кеш!

16 Февруари, 2017

СТРОГИ КАЗНИ ЗА СТРАНСКИ БОРЦИ: Европскиот парламент одобри нови мерки против тероризам!

СТРОГИ КАЗНИ ЗА СТРАНСКИ БОРЦИ: Европскиот парламент одобри нови мерки против тероризам!

16 Февруари, 2017

(ВИДЕО) Откриен осми континент, каде се наоѓа?

(ВИДЕО) Откриен осми континент, каде се наоѓа?

16 Февруари, 2017

ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ПУТИН: НАТО се обидува да не вовлече во војна!

ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ПУТИН: НАТО се обидува да не вовлече во војна!

16 Февруари, 2017

(ВИДЕО) ПИЛОТОТ ЗАЛУТАЛ: Воен хеликоптер направил хаос на автопат

(ВИДЕО) ПИЛОТОТ ЗАЛУТАЛ: Воен хеликоптер направил хаос на автопат

16 Февруари, 2017

Ресторани се солидаризираат со имигрантите - каква порака испраќаат до Трамп?

Ресторани се солидаризираат со имигрантите - каква порака испраќаат до Трамп?

16 Февруари, 2017

(ВИДЕО) ФАТАЛНИ ШПИОНКИ: Уапсена и втората жена убиец на братот на Ким Џонг ун

(ВИДЕО) ФАТАЛНИ ШПИОНКИ: Уапсена и втората жена убиец на братот на Ким Џонг ун

16 Февруари, 2017

Несекојдневен подарок за Св. Валентин: Хит во Калифорнија!

Несекојдневен подарок за Св. Валентин: Хит во Калифорнија!

16 Февруари, 2017

Гори Нов Зеланд, евакуирани над 1000 луѓе

Гори Нов Зеланд, евакуирани над 1000 луѓе

16 Февруари, 2017

(ФОТО) ТИЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ПОЛИТИЧАРКИ ВО СВЕТОТ: Некогаш биле топлес танчерки, а сега жарат во Владите!

(ФОТО) ТИЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ПОЛИТИЧАРКИ ВО СВЕТОТ: Некогаш биле топлес танчерки, а сега жарат во Владите!

16 Февруари, 2017

(ФОТО) ГЕНЕРАЦИСКИ ПРОЕКТ: Оваа арапска земја формира колонија на Марс

(ФОТО) ГЕНЕРАЦИСКИ ПРОЕКТ: Оваа арапска земја формира колонија на Марс

15 Февруари, 2017

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПАРИЗ: Полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои протестираат поради бруталност

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПАРИЗ: Полицијата фрли солзавец на демонстрантите кои протестираат поради бруталност

15 Февруари, 2017

Италијански економисти удрија по Европа: Се губат сите вредности, таа станува Четврт рајх

Италијански економисти удрија по Европа: Се губат сите вредности, таа станува Четврт рајх

15 Февруари, 2017