24 Февруари, 2018
0.3206
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

Свет

Орбaн: Со влезот на мигранти отворен е патот за пад на христијанството

Орбaн: Со влезот на мигранти отворен е патот за пад на христијанството

19 Февруари, 2018

Видео: Терорист уби пет жени во руска црква

Видео: Терорист уби пет жени во руска црква

19 Февруари, 2018

Нетанјаху дрско му го врати срушениот дрон на иранскиот министер

Нетанјаху дрско му го врати срушениот дрон на иранскиот министер

19 Февруари, 2018

Не чекаат два пати повеќе земјотреси во 2018: Во Европа најризична е Албанија, најбезбедна во светот е Катар, а каде сме ние на листата?

Не чекаат два пати повеќе земјотреси во 2018: Во Европа најризична е Албанија, најбезбедна во светот е Катар, а каде сме ние на листата?

18 Февруари, 2018

Лавина затрупа десет лица, спасувачката акција  е во тек

Лавина затрупа десет лица, спасувачката акција е во тек

18 Февруари, 2018

(ВИДЕО) Ова е најжестоката кражба некогаш пробана, но со безуспешен крај

(ВИДЕО) Ова е најжестоката кражба некогаш пробана, но со безуспешен крај

18 Февруари, 2018

Уапсен гувернерот Илмар Римшевич

Уапсен гувернерот Илмар Римшевич

18 Февруари, 2018

Американските твитерџии со остри критики до Трамп

Американските твитерџии со остри критики до Трамп

18 Февруари, 2018

Трамп со критика кон ФБИ: Оставете ме мене и фатете се за работа

Трамп со критика кон ФБИ: Оставете ме мене и фатете се за работа

18 Февруари, 2018

ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Жените во оваа строга земја сега ќе може да почнат бизнис без согласност на мажот

ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Жените во оваа строга земја сега ќе може да почнат бизнис без согласност на мажот

18 Февруари, 2018

ВИДЕО:Илјадници демонстранти излегоа на улица по смртоносниот напад на Флорида

ВИДЕО:Илјадници демонстранти излегоа на улица по смртоносниот напад на Флорида

18 Февруари, 2018

Смрт во Пјонгчанг-почина 53 годишен маж

Смрт во Пјонгчанг-почина 53 годишен маж

18 Февруари, 2018

ТРАГЕДИЈА ВО ИРАН: Се урна патнички авион со 60 луѓе

ТРАГЕДИЈА ВО ИРАН: Се урна патнички авион со 60 луѓе

18 Февруари, 2018

Пожар во Лондон

Пожар во Лондон

18 Февруари, 2018

Скандал во Москва: Замрзнало и починало тригодишно девојче

Скандал во Москва: Замрзнало и починало тригодишно девојче

17 Февруари, 2018

Постоело ли предупредување за настанот од Флорида?

Постоело ли предупредување за настанот од Флорида?

17 Февруари, 2018

(ВИДЕО) ЕВАКУАЦИЈА ВО ВЕЛС: Посилен земјотрес ја погоди Велика Британија

(ВИДЕО) ЕВАКУАЦИЈА ВО ВЕЛС: Посилен земјотрес ја погоди Велика Британија

17 Февруари, 2018

Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

Ќе расте ли криминалот со криптовалутите?

17 Февруари, 2018