17 Јануари, 2017
0.3611
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Свет

(ВИДЕО ВО ЖИВО) СО КАМИОН ГАЗЕЛ ЛУЃЕ НА ШЕТАЛИШТЕ ВО ЕРУСАЛИМ: Има загинати, возачот убиен!

(ВИДЕО ВО ЖИВО) СО КАМИОН ГАЗЕЛ ЛУЃЕ НА ШЕТАЛИШТЕ ВО ЕРУСАЛИМ: Има загинати, возачот убиен!

08 Јануари, 2017

VW е блиску до договор со американските власти за скандалот со дизел возилата

VW е блиску до договор со американските власти за скандалот со дизел возилата

08 Јануари, 2017

(ФОТО) ФЛОРИДА: На американскиот војник кој уби пет луѓе на аеродромот му се заканува смртна казна!

(ФОТО) ФЛОРИДА: На американскиот војник кој уби пет луѓе на аеродромот му се заканува смртна казна!

08 Јануари, 2017

СТУДОТ ЗЕМА ЖРТВИ: Најмалку 20 починати во Европа!

СТУДОТ ЗЕМА ЖРТВИ: Најмалку 20 починати во Европа!

07 Јануари, 2017

СВЕДОШТВО: Го преживеал нападот во Флорида благодарение на лаптопот каде се заглави куршумот!

СВЕДОШТВО: Го преживеал нападот во Флорида благодарение на лаптопот каде се заглави куршумот!

07 Јануари, 2017

(ФОТО) ТВИТОТ НА ТРАМП ГО ЗАТРЕСЕ ВАШИНГТОН: Само будалите не сакаат добри односи со Русија!

(ФОТО) ТВИТОТ НА ТРАМП ГО ЗАТРЕСЕ ВАШИНГТОН: Само будалите не сакаат добри односи со Русија!

07 Јануари, 2017

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА ЈА ЧЕКА КАТАСТРОФА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Небеска река им се заканува да ги поплави!

(ВИДЕО) КАЛИФОРНИЈА ЈА ЧЕКА КАТАСТРОФА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Небеска река им се заканува да ги поплави!

07 Јануари, 2017

Екс војникот кој уби 5 лица на аеродром во Флорида пиштолот го носел во торбата

Екс војникот кој уби 5 лица на аеродром во Флорида пиштолот го носел во торбата

07 Јануари, 2017

Турски офицери во НАТО бараат азил во страв дека Ердоган ќе им се одмазди

Турски офицери во НАТО бараат азил во страв дека Ердоган ќе им се одмазди

07 Јануари, 2017

Кратка, но конкретна честитка од Путин до православниот свет за Божик

Кратка, но конкретна честитка од Путин до православниот свет за Божик

07 Јануари, 2017

(ФОТО) ЕВРОПА И АМЕРИКА ПАРАЛИЗИРАНИ ОД СНЕГ: Леден бран во Романија, во Полска се смрзнуваат

(ФОТО) ЕВРОПА И АМЕРИКА ПАРАЛИЗИРАНИ ОД СНЕГ: Леден бран во Романија, во Полска се смрзнуваат

07 Јануари, 2017

(ВИДЕО-ФОТО) НАПАЃАЧОТ ОД ФЛОРИДА АМЕРИКАНСКИ ВЕТЕРАН: Естебан Сантјаго војувал во Ирак, оттаму се вратил како друга личност!

(ВИДЕО-ФОТО) НАПАЃАЧОТ ОД ФЛОРИДА АМЕРИКАНСКИ ВЕТЕРАН: Естебан Сантјаго војувал во Ирак, оттаму се вратил како друга личност!

07 Јануари, 2017

(ВИДЕО-ФОТО) ПЕТОРИЦА МРТВИ ВО ФЛОРИДА: Напаѓачот идентификуван - родум од Њу Џерси!

(ВИДЕО-ФОТО) ПЕТОРИЦА МРТВИ ВО ФЛОРИДА: Напаѓачот идентификуван - родум од Њу Џерси!

06 Јануари, 2017

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПУКАЊЕ НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА: Има мртви и повредени-напаѓачот уапсен!

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПУКАЊЕ НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА: Има мртви и повредени-напаѓачот уапсен!

06 Јануари, 2017

КОНГРЕСОТ ПОТВРДИ: Трамп и официјално претседател на САД

КОНГРЕСОТ ПОТВРДИ: Трамп и официјално претседател на САД

06 Јануари, 2017

(ВИДЕО) ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ВСЕЛЕНАТА: Астронаутите во прва прошетка оваа година!

(ВИДЕО) ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО ОД ВСЕЛЕНАТА: Астронаутите во прва прошетка оваа година!

06 Јануари, 2017

(ВИДЕО) АНТАРКТИКОТ СЕ ЦЕПИ: Изгледот на континентот целосно ќе се промени!

(ВИДЕО) АНТАРКТИКОТ СЕ ЦЕПИ: Изгледот на континентот целосно ќе се промени!

06 Јануари, 2017

МАРИН ЛЕ ПЕН СЕ ЗАКАНИ: Ако ги добијам изборите ќе организирам ФРЕКСИТ

МАРИН ЛЕ ПЕН СЕ ЗАКАНИ: Ако ги добијам изборите ќе организирам ФРЕКСИТ

06 Јануари, 2017