17 Јануари, 2017
0.3387
    ALK 5400    0%     BESK 10899.54    1.82%     CEVI 800    6.67%     FERS 43000    2.38%     GRNT 609.56    0.01%     KMB 3000.49    0.44%     MPT 28694.5    1.35%     OKTA 2400    0%     PPIV 34900    1.2%     REPL 43000    0%     RMDEN15 94    0%     RZUS 98.88    5.19%     SBT 1300    0%     STB 876.6    1.91%     STIL 88.94    3.42%     TEL 256    -1.54%     TPLF 1050    -2.92%     TRPS 1500    0%     TTK 721    3%     UNI 1040    0%     VITA 8960    -0.44%     ZPKO 2500    0%

Свет

Германската полиција фати 100 килограми експлозив планиран за нови крвави напади

Германската полиција фати 100 килограми експлозив планиран за нови крвави напади

06 Јануари, 2017

(ВИДЕО) КИНДЕР ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Германско море исфрли околу 100 000 киндер јајца!

(ВИДЕО) КИНДЕР ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Германско море исфрли околу 100 000 киндер јајца!

06 Јануари, 2017

(ВИДЕО) МИРНОТО ГРАДЧЕ СТАНА МЕКА НА ПРОСТИТУЦИЈАТА: Проститутки и туристи го опседнуваат, полицијата немоќна

(ВИДЕО) МИРНОТО ГРАДЧЕ СТАНА МЕКА НА ПРОСТИТУЦИЈАТА: Проститутки и туристи го опседнуваат, полицијата немоќна

05 Јануари, 2017

Берлинскиот атентатор користел 14 имиња во Германија

Берлинскиот атентатор користел 14 имиња во Германија

05 Јануари, 2017

(ВИДЕО) ГО ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ И ПОБЕДАТА НА ТРАМП: Сега предвидува распад на ЕУ до крајот на 2017!

(ВИДЕО) ГО ПРЕДВИДЕ БРЕГЗИТ И ПОБЕДАТА НА ТРАМП: Сега предвидува распад на ЕУ до крајот на 2017!

05 Јануари, 2017

(ВИДЕО) Невреме во Германија, вода однесе автомобили

(ВИДЕО) Невреме во Германија, вода однесе автомобили

05 Јануари, 2017

ЛЕПЛИВИ ПРСТИ: Пред нос на златарот му украл накит вреден 5.5 милиони евра

ЛЕПЛИВИ ПРСТИ: Пред нос на златарот му украл накит вреден 5.5 милиони евра

05 Јануари, 2017

Идеја во Германија: Камионот убиец  да стане музејски експонат!

Идеја во Германија: Камионот убиец да стане музејски експонат!

05 Јануари, 2017

МАСОНИ: Ви откриваме 10 тајни на една од најмистериозните групи на светот!

МАСОНИ: Ви откриваме 10 тајни на една од најмистериозните групи на светот!

04 Јануари, 2017

(ВИДЕО) РУСИТЕ ГО ПОДОБРИЈА ЅВЕРОТ ОД ХЕЛИКОПТЕР: Тој ја запре Исламска држава, а сега е уште помоќен!

(ВИДЕО) РУСИТЕ ГО ПОДОБРИЈА ЅВЕРОТ ОД ХЕЛИКОПТЕР: Тој ја запре Исламска држава, а сега е уште помоќен!

04 Јануари, 2017

Во кинеска градинка 11 деца ранети со нож

Во кинеска градинка 11 деца ранети со нож

04 Јануари, 2017

Работен ден од шест часа - Швеѓаните се откажуваат?

Работен ден од шест часа - Швеѓаните се откажуваат?

04 Јануари, 2017

АПСЕЊЕ ВО БЕРЛИН: Фатен помагач на Анис Амри

АПСЕЊЕ ВО БЕРЛИН: Фатен помагач на Анис Амри

04 Јануари, 2017

(ВИДЕО+ФОТО) Путин подобар од Дедо Мраз - на тинејџерка и подари коњ

(ВИДЕО+ФОТО) Путин подобар од Дедо Мраз - на тинејџерка и подари коњ

04 Јануари, 2017

„Исламска држава“ им го уништи туризмот -изгубиле околу 650 милиони евра

„Исламска држава“ им го уништи туризмот -изгубиле околу 650 милиони евра

04 Јануари, 2017

(ВИДЕО+ФОТО) Во Калининград авион излета од писта - внатре имало над 170 патници

(ВИДЕО+ФОТО) Во Калининград авион излета од писта - внатре имало над 170 патници

04 Јануари, 2017

(ВИДЕО) За Нова година „олесниле“ сефови во Њујорк за 6 милиони долари

(ВИДЕО) За Нова година „олесниле“ сефови во Њујорк за 6 милиони долари

04 Јануари, 2017

(ВИДЕО-ФОТО) Жесток земјотрес удри во Фиџи и предизвика евакуација

(ВИДЕО-ФОТО) Жесток земјотрес удри во Фиџи и предизвика евакуација

04 Јануари, 2017