22 Ноември, 2017
1.0786
    ALK 7231.17    -1.62%     BESK 10300    0%     GRNT 808.46    0.93%     KJUBI 1400    0%     KMB 2697.06    -0.11%     MPT 26306.88    -2.2%     OKTA 2530    -8.1%     RMDEN14 92.2    -2.95%     RZLV 45    0%     RZTK 450    1.81%     RZUS 106    -3.64%     SBT 1987    -9.86%     TNB 13500    0%     TPLF 1605.19    -0.11%     TTK 803.72    -1.5%     ZPKO 2601    0.04%

Свет

„Amazon“ ќе вработи 5000 нови работници

„Amazon“ ќе вработи 5000 нови работници

29 Јули, 2013

Британскиот суд им забрани на научници да ги објават кодовите за палење на луксузните автомобили

Британскиот суд им забрани на научници да ги објават кодовите за палење на луксузните автомобили

29 Јули, 2013

80 % од возрасните Американци живеат сиромашно, без работа, и зависат од социјална помош

80 % од возрасните Американци живеат сиромашно, без работа, и зависат од социјална помош

29 Јули, 2013

Францускиот претседател измисли нова земја – „Маседони“

Францускиот претседател измисли нова земја – „Маседони“

29 Јули, 2013

Сеул испрати конечен предлог до Пјонгјанг за обновување на работата на Кесонг

Сеул испрати конечен предлог до Пјонгјанг за обновување на работата на Кесонг

29 Јули, 2013

Падна цената на нафтата – се чекаат нови цени на бензините

Падна цената на нафтата – се чекаат нови цени на бензините

29 Јули, 2013

Публицис Омником Група е новиот маркетинг гигант, вреден 35,1 милијарди долари

Публицис Омником Група е новиот маркетинг гигант, вреден 35,1 милијарди долари

29 Јули, 2013

Рединг: Време е Европа да ги решава проблемите на свој сопствен начин

Рединг: Време е Европа да ги решава проблемите на свој сопствен начин

28 Јули, 2013

Cекој четврти Германец заработува едвај минимална плата

Cекој четврти Германец заработува едвај минимална плата

28 Јули, 2013

Разрешен извршниот директор на „Сименс“, Петер Локер

Разрешен извршниот директор на „Сименс“, Петер Локер

28 Јули, 2013

Папата одржа миса пред два милиони млади лица

Папата одржа миса пред два милиони млади лица

28 Јули, 2013

Кина забрани изградба на владини згради во следните пет години

Кина забрани изградба на владини згради во следните пет години

28 Јули, 2013

CБ: Цените на храната го достигнаа историски највисокото ниво

CБ: Цените на храната го достигнаа историски највисокото ниво

28 Јули, 2013

Повеќе од 750 милиони телефони на мета на хакерите

Повеќе од 750 милиони телефони на мета на хакерите

28 Јули, 2013

ЕУ: Ако се намалат провизиите за плаќање со картички ќе „зачуваме“ повеќе од 700 милиони евра

ЕУ: Ако се намалат провизиите за плаќање со картички ќе „зачуваме“ повеќе од 700 милиони евра

28 Јули, 2013

Путин ја повика Украина во економска интеграција со Русија

Путин ја повика Украина во економска интеграција со Русија

28 Јули, 2013

Сименс ќе ја преиспитува својата работа во Кина

Сименс ќе ја преиспитува својата работа во Кина

28 Јули, 2013

Во ЕУ често не бараат работно искуство

Во ЕУ често не бараат работно искуство

27 Јули, 2013