18 Декември, 2017
0.4288
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Свет

Најголем дневен пад на цената на златото

Најголем дневен пад на цената на златото

16 Април, 2013

Зголемен нето профитот на банкарски гигант „Ситигруп“

Зголемен нето профитот на банкарски гигант „Ситигруп“

16 Април, 2013

Стандард и Пурс го зголеми рејтингот на Лукоил

Стандард и Пурс го зголеми рејтингот на Лукоил

16 Април, 2013

Француската влада со осум милионери

Француската влада со осум милионери

16 Април, 2013

Виновник за банкарската криза е кокаинот

Виновник за банкарската криза е кокаинот

16 Април, 2013

Меркел ќе се повлече во 2015-та година?

Меркел ќе се повлече во 2015-та година?

16 Април, 2013

ЕК:8,3 милијарди евра загуби за поседувачите на депозити над сто илјади евра во Кипар

ЕК:8,3 милијарди евра загуби за поседувачите на депозити над сто илјади евра во Кипар

16 Април, 2013

Руските пратеници купуваат имоти во Украина и во Шпанија

Руските пратеници купуваат имоти во Украина и во Шпанија

15 Април, 2013

Европа ќе престане да ги спасува презадолжените?

Европа ќе престане да ги спасува презадолжените?

15 Април, 2013

Со Јуриј Гагарин пред Парламентот во борба против економската криза!

Со Јуриј Гагарин пред Парламентот во борба против економската криза!

15 Април, 2013

Драги: Ни треба единствено банкарско надзорно тело

Драги: Ни треба единствено банкарско надзорно тело

15 Април, 2013

На најниско ниво цената на нафтата

На најниско ниво цената на нафтата

15 Април, 2013

Државјани на Бугарија, Романија, Германија се главните осомничени за трговија со луѓе

Државјани на Бугарија, Романија, Германија се главните осомничени за трговија со луѓе

15 Април, 2013

Британскиот бизнис не поддржува излез на Велика Британија од  ЕУ

Британскиот бизнис не поддржува излез на Велика Британија од ЕУ

15 Април, 2013

Германија ќе поддржи економски пакет за спас на Кипар, тврди Шојбле

Германија ќе поддржи економски пакет за спас на Кипар, тврди Шојбле

15 Април, 2013

Ќе се продаваат кипарските резерви на злато?

Ќе се продаваат кипарските резерви на злато?

15 Април, 2013

Поради неухранетост секое четврто дете во светот заостанува во растот

Поради неухранетост секое четврто дете во светот заостанува во растот

15 Април, 2013

ОН: Зголемено производството на опиум во Авганистан

ОН: Зголемено производството на опиум во Авганистан

15 Април, 2013