22 Јануари, 2018
0.6668
    ALK 7698.52    0.63%     AUMK 1700    0.06%     GRNT 830    0.73%     KMB 3135.87    -0.52%     MPT 28907    -3%     MTUR 4158    -2.16%     OKTA 3200    2.86%     RMDEN16 94.5    0.11%     RZUS 124    9.73%     STB 970    1.04%     STIL 154    1.61%     TEH 140    -6.67%     TEL 283    1.07%     TETE 2060    3%     TKVS 3106    -3%     TPLF 1798.38    -0.03%     TTK 950    -0.12%

Свет

Ќе се замрзнат платите на европските службеници во Брисел

Ќе се замрзнат платите на европските службеници во Брисел

08 Февруари, 2013

На Њујорк му се заканува голема бура,откажани илјадници летови

На Њујорк му се заканува голема бура,откажани илјадници летови

08 Февруари, 2013

Германскиот суфицит на највисоко ниво во последните пет години

Германскиот суфицит на највисоко ниво во последните пет години

08 Февруари, 2013

Боинг ќе изврши летови за анализа со Дримлајнер

Боинг ќе изврши летови за анализа со Дримлајнер

08 Февруари, 2013

Француските функционери нема да добијат поголеми плати годинава

Француските функционери нема да добијат поголеми плати годинава

08 Февруари, 2013

Голем пад на продуктивноста во САД

Голем пад на продуктивноста во САД

08 Февруари, 2013

Расте продажбата на автомобили во Кина

Расте продажбата на автомобили во Кина

08 Февруари, 2013

Во редици за чекање за Опел Мока

Во редици за чекање за Опел Мока

08 Февруари, 2013

Казна до 5 милиони евра за прекрошок на пропис против перење на пари

Казна до 5 милиони евра за прекрошок на пропис против перење на пари

08 Февруари, 2013

Се кршат копјата, продолжуваат преговорите за европскиот буџет

Се кршат копјата, продолжуваат преговорите за европскиот буџет

08 Февруари, 2013

Лекции од Исланд за кризата: Пуштете ги банките да банкротираат!

Лекции од Исланд за кризата: Пуштете ги банките да банкротираат!

07 Февруари, 2013

Оланд контра Камерон, Меркел воздржана: Расправа за новиот седумгодишен европски буџет

Оланд контра Камерон, Меркел воздржана: Расправа за новиот седумгодишен европски буџет

07 Февруари, 2013

Во кои европски земји најлесно се наоѓа работа на црно?

Во кои европски земји најлесно се наоѓа работа на црно?

07 Февруари, 2013

Јужна Кореја ќе примени економски рестрикции против Северна Кореја

Јужна Кореја ќе примени економски рестрикции против Северна Кореја

07 Февруари, 2013

Елитниот туризам во Чешка зема залет, Прага најинтересна за странците

Елитниот туризам во Чешка зема залет, Прага најинтересна за странците

07 Февруари, 2013

Чешка сака да стави вето на идниот Буџет на ЕУ

Чешка сака да стави вето на идниот Буџет на ЕУ

07 Февруари, 2013

80 отсто од општините во Шведска не сакаат нови азиланти

80 отсто од општините во Шведска не сакаат нови азиланти

07 Февруари, 2013

Франција:Високата вредност на еврото ќе го загрози опоравувањето на еврозоната

Франција:Високата вредност на еврото ќе го загрози опоравувањето на еврозоната

07 Февруари, 2013