21 Февруари, 2018
0.4083
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Свет

Телеком Аустрија во лов на пари за големи вложувања

Телеком Аустрија во лов на пари за големи вложувања

03 Јануари, 2013

Пад на цената на нафтата на светските берзи

Пад на цената на нафтата на светските берзи

03 Јануари, 2013

САД: Забранети се малите пластични шишиња за вода

САД: Забранети се малите пластични шишиња за вода

03 Јануари, 2013

Германија вложува 300 милијарди долари во зелена енергија

Германија вложува 300 милијарди долари во зелена енергија

03 Јануари, 2013

Природните катастрофи лани направиле штета од 160 милијарди долари

Природните катастрофи лани направиле штета од 160 милијарди долари

03 Јануари, 2013

И во криза богатството на милијардерите расте; Еве кој е на врвот на листата!

И во криза богатството на милијардерите расте; Еве кој е на врвот на листата!

03 Јануари, 2013

Кој нема работа правец во Канада!

Кој нема работа правец во Канада!

03 Јануари, 2013

Цената на акциите на Волстрит со силен раст

Цената на акциите на Волстрит со силен раст

03 Јануари, 2013

ECB: Еврозоната е стабилна

ECB: Еврозоната е стабилна

03 Јануари, 2013

„Мудис“ и „Стандард енд Пурс“ бараат намалување на буџетскиот дефицит на САД

„Мудис“ и „Стандард енд Пурс“ бараат намалување на буџетскиот дефицит на САД

03 Јануари, 2013

Христофиас: Нема да прифатам приватизација во рамките на договорот за помош на земјата

Христофиас: Нема да прифатам приватизација во рамките на договорот за помош на земјата

02 Јануари, 2013

Еве каде живеат најголемите работохолици

Еве каде живеат најголемите работохолици

02 Јануари, 2013

Ако барате работа, обидете се во Германија!

Ако барате работа, обидете се во Германија!

02 Јануари, 2013

Камерон: Развиените земји мора да преземат мерки за спас на светската економија

Камерон: Развиените земји мора да преземат мерки за спас на светската економија

02 Јануари, 2013

Ќе произведе ли Турција свој автомобил во 2013?

Ќе произведе ли Турција свој автомобил во 2013?

02 Јануари, 2013

Французинките неможат да го прежалат укинувањето на франкот

Французинките неможат да го прежалат укинувањето на франкот

02 Јануари, 2013

Францускиот буџет во загуба од една милијарда евра

Францускиот буџет во загуба од една милијарда евра

02 Јануари, 2013

Расипана риба и лешници, новогодишно мени на група Романци

Расипана риба и лешници, новогодишно мени на група Романци

02 Јануари, 2013