24 Јануари, 2018
0.5730
    ALK 7791.42    1.09%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3094.21    0.45%     MPOL 255    -9.65%     MPT 28001.2    -2.96%     MTUR 4282    2.98%     OKTA 3420    6.88%     PPIV 37500    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2100.85    1%     STIL 150    0.14%     TNB 13299.93    0.54%     TTK 998.57    2.55%     ZILU 212    6%     ZPKO 2706.43    0.24%

Свет

„Близу“ казнет во Бугарија, ветил 150 емитувал 112 програми

„Близу“ казнет во Бугарија, ветил 150 емитувал 112 програми

24 Октомври, 2012

Благ раст на европските берзи

Благ раст на европските берзи

24 Октомври, 2012

Инвеститорите се повлекуваат од Wall Street

Инвеститорите се повлекуваат од Wall Street

24 Октомври, 2012

Американски Катерпилар со раст на профитот

Американски Катерпилар со раст на профитот

24 Октомври, 2012

Украина забранува извоз на пченица

Украина забранува извоз на пченица

24 Октомври, 2012

Цените на недвижнините во Шпанија на рекордно ниско ниво

Цените на недвижнините во Шпанија на рекордно ниско ниво

24 Октомври, 2012

Евростат: Еврозоната ја подобрила контролата над буџетскиот дефицит

Евростат: Еврозоната ја подобрила контролата над буџетскиот дефицит

24 Октомври, 2012

Одземени 230 милиони евра од италијанската мафија

Одземени 230 милиони евра од италијанската мафија

23 Октомври, 2012

Шест европски земји ги пречекориле квотите за млеко

Шест европски земји ги пречекориле квотите за млеко

23 Октомври, 2012

До утре кредиторите ќе ги одобрат грчките мерки за штедење

До утре кредиторите ќе ги одобрат грчките мерки за штедење

23 Октомври, 2012

Вонредна средба на министрите за финансии од еврозоната

Вонредна средба на министрите за финансии од еврозоната

22 Октомври, 2012

Еврозоната со „подебела“ тековна сметка

Еврозоната со „подебела“ тековна сметка

22 Октомври, 2012

Имам 14 години и се срамам што живеам во Хрватска!

Имам 14 години и се срамам што живеам во Хрватска!

21 Октомври, 2012

Кипар бара излез од кризата

Кипар бара излез од кризата

21 Октомври, 2012

Анализа на успехот преку слика

Анализа на успехот преку слика

21 Октомври, 2012

Италија и Шпанија во криза, Прада и Зара бројат милијарди

Италија и Шпанија во криза, Прада и Зара бројат милијарди

20 Октомври, 2012

ЕК ја предупредува Италија за новите мерки за штедење

ЕК ја предупредува Италија за новите мерки за штедење

20 Октомври, 2012

Социјална држава Франција: Богатите ќе плаќаат данок од 75 %!

Социјална држава Франција: Богатите ќе плаќаат данок од 75 %!

20 Октомври, 2012