23 Јануари, 2018
0.4305

Тинејџери со денови малтретирале и запалиле бездомник

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2018

Tинејџери на возраст од 13 и 17 години се главни осомничени во убиство на бездомник Маронакец кој жив е запален во близина на Верона, на северот на земјата, пренесува АП.

Тие  прво планирале да се пошегуваат со бездомникот.  

АП наведува дека 64 годишниот Ахмед Фдил е жив запален во автомобил на 13 декември во градот Зевио, јужно од Верона.

Очевидецот Џино Капо кажал за државната телевизија РАИ дека  не успеал да го извлече мажот од запалениот автомобил. 

Се наведува дека децата го малтретирале Фдил со денови пред да го запалат, вклучувајќи и тоа што фрлале петарди на него.

Можеби ќе ве интересира

Како САД им го сврте грбот на Курдите во Сирија преку ноќ?

Како САД им го сврте грбот на Курдите во Сирија преку ноќ?

(ВИДЕО) Бури во два различни делови од светот

(ВИДЕО) Бури во два различни делови од светот

(ВИДЕО) По Путин уште еден човек се капеше во ладна вода

(ВИДЕО) По Путин уште еден човек се капеше во ладна вода

За неколку месеци Северна Кореја ќе ги нападне САД?

За неколку месеци Северна Кореја ќе ги нападне САД?

Ја запалија фотографијата на Ким и знамето на Северна Кореја

Ја запалија фотографијата на Ким и знамето на Северна Кореја

(ВИДЕО) ИДНИНАТА СТИГНА: Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира

(ВИДЕО) ИДНИНАТА СТИГНА: Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира

(ВИДЕО) Турското гранатирање во северна Сирија однело во смрт 11 деца и цивили

(ВИДЕО) Турското гранатирање во северна Сирија однело во смрт 11 деца и цивили

Оваа земја најмногу влијае на нуклеарната драма во светот, а не е Северна Кореја

Оваа земја најмногу влијае на нуклеарната драма во светот, а не е Северна Кореја

(ФОТО) Снежна бура зароби туристи во познат ски центар во Швајцарија

(ФОТО) Снежна бура зароби туристи во познат ски центар во Швајцарија