19 Септември, 2017
0.0547

Туристи во Грција мета на крадци

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

Српски туристи кои летувале во Никити во Грција се ограбени во својот апартман, кога разбојници им се протнале под ролетните и им украле два мобилни телеони и фото апарат.

Туристите станале лесна мета на крадците најверојатно затоа што во апартманот не им работела климата, па спиеле со отворен прозорец.

Сличен случај имало и во Пефкохори, каде момче се преправало дека лежи на плажа, а всушност прислушкува што зборуваат туристите, па така наслушнал дека некоја жена купила бунда, по што истата е украдена.  Вечерта жената и нејзиниот сопруг биле ограбени во нивниот апартман.

Неодамна српските медиуми пишуваа дека нивните граѓани треба да внимаваат да не бидат ограбени додека се на одмор во Грција. 

Можеби ќе ве интересира

Судири во Грција на анти-нацистички протести

Судири во Грција на анти-нацистички протести

Станува ли дрогата број 1 извоз на Албанија?

Станува ли дрогата број 1 извоз на Албанија?

Каракачанов вели дека ќе помогнат за решавање на спорот со Грција

Каракачанов вели дека ќе помогнат за решавање на спорот со Грција

За Коѕиас „постои отворен прозорец“ за името - каков став има Гутереш?

За Коѕиас „постои отворен прозорец“ за името - каков став има Гутереш?

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО РОМАНИЈА: Ветер корнеше дрвја, покриви, а има и мртви

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО РОМАНИЈА: Ветер корнеше дрвја, покриви, а има и мртви

(ВИДЕО) Екокатастрофата на грчките плажи и море ќе чини 500 милиони евра

(ВИДЕО) Екокатастрофата на грчките плажи и море ќе чини 500 милиони евра

Големо невреме го регионот, силен дожд и град

Големо невреме го регионот, силен дожд и град

Брнабиќ дојде на парадата на гордоста, во Белград мирно

Брнабиќ дојде на парадата на гордоста, во Белград мирно

Црногорски голман застрелан во глава додека тренирал

Црногорски голман застрелан во глава додека тренирал