21 Октомври, 2017
0.3775
    ALK 7595.8    0.62%     BESK 11000.07    -0.92%     KMB 2800    -0.01%     MKSD 232    0%     MPT 28032.26    -0.95%     OHB 5367.09    -1.52%     REPL 52500    -0.23%     RZLV 45    0%     RZUS 129    1.57%     SBT 2180    -2.64%     STB 940.91    -0.33%     STBP 680    0%     TEL 274.5    0.92%     TNB 13300    -1.48%     TTK 828    0.12%

ТУРИСТИТЕ ВЕЛАТ: Венеција е измама, Дубаи е без душа

Објавено во: Стил 18 Септември, 2017

Туристите тврдат дека главните туристички дестинации се прескапи, а кога ќе стигнете на лице место не изгледаат онака како што се претставени. 

За Париз и Венеција има слични коментари, дека се скапи и дека се мамка за туристи. 

Еден турист се решил со траект да замине на ручек на друг остров, при што забележал дека цените драстично се пониски. 

Во тој контекст се спомнува и Куала Лумпур. 

За Каиро има многу критики заради однесувањето на локалното население. 

Го опишуваат дека е валкан град со нељубезни луѓе. 

На социјалните мрежи за Дубаи има и коментари во кои се вели дека е град без душа,  дека целиот е вештачки и дека не е за повеќе од еден ден. 

Можеби ќе ве интересира

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

Настинка и грип: Како да ја воочите разликата меѓу нив?

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

(ВИДЕО) ПЛАЌААТ ДА СЕ ДОСЕЛИТЕ: Италијански град нуди 2000 евра

Жените контролори се редок вид кај нас

Жените контролори се редок вид кај нас

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

„Фчерашни новости“ : Чудо во Кратово по првиот изборен круг

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

(ВИДЕО) Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на Александар Велики,а живеат и до 120 години!

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Порака во шише фрлена во морето пред 29 години преживеа ураган

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Познати претприемачи ги споделуваат советите со помош на кои станале успешни

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете

Пет корисни нешта за кои може да го користите Фејсбук, а не ги знаете