24 Октомври, 2017
0.3982

(ВИДЕО) Ако нема храна дома, овој човек јаде струја

Објавено во: Стил 11 Август, 2017

Нареш Кумар (42) од Индија вели дека кога дома нема храна, јаде жици со струја и тоа го заситува половина час. 

Тој верува дека 80% од неговото тело е струја. 

Вели дека сосема случајно открил дека има ваква моќ. Додека бил на работа допрел жица под напон, но ништо не му се случило, по што решил да јаде неколку жици. 

„Струјата ја јадам како храна“ - вели Кумар. 

Неговата сопруга раскажува дека е опседнат со допирање на голи жици во домот. 


Можеби ќе ве интересира

MOTИВАЦИЈА: Mилано им плаќа на граѓаните да не возат автомобили

MOTИВАЦИЈА: Mилано им плаќа на граѓаните да не возат автомобили

ПЛОДОВИ НА ГЕНИЈАЛНИОТ УМ: Што открил Стивен Хокинг за ширење на вселената?

ПЛОДОВИ НА ГЕНИЈАЛНИОТ УМ: Што открил Стивен Хокинг за ширење на вселената?

(ФОТО) Ѕирнете во куќата облакодер: Ја поседува најбогатиот бизнисмен во Индија

(ФОТО) Ѕирнете во куќата облакодер: Ја поседува најбогатиот бизнисмен во Индија

(ФОТО) Oва се најубавите европски села

(ФОТО) Oва се најубавите европски села

Заборавете ги познатите дестинации, оваа земја освојува

Заборавете ги познатите дестинации, оваа земја освојува

„Фчерашни новости“: Откриваме: Нова професија во Македонија

„Фчерашни новости“: Откриваме: Нова професија во Македонија

Има ли Македонија свој Харви Вајнстеијн?

Има ли Македонија свој Харви Вајнстеијн?

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

(ФОТО) ГРАД ВО КОЈ ВРЕМЕТО ЗАСТАНАЛО: Нема автобуси и автомобили, а луѓе има премногу

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава

Купете си државјанство со биткоини во оваа островска држава