21 Февруари, 2018
0.3805
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Видео: Антифашисти брутално тепаа специјалец во Италија

Објавено во: Свет 11 Февруари, 2018

Во италијанскиот град Пјаченца дојде до жесток судир на анти-фашисти и полицијата. Во една од тесните улички на градот каде беа концетрирани демонстрантите малиот кордон на специјалци беше немоќен да ги спречи во нападите. Дел од специјалците ги спуштија штитовите и побегнаа пред насобраната толпа која броеше околу 450 луѓе и не употреби солзавец, шок бомба или други средства за растерување на гневни демонстранти.

При сударите петмина полицајци се повредени, а еден е со потешко повреди. Тој остана зад кордонот на полицијата и брутално беше тепан од демонстрантите кои го газеа на улицата.

Осуда за ваквото насилство стигнува од сите политички фактори во Италија, без оглед дали се од страна на левицата или десницата. Причина за насилните протести беше покренато обвинение против членови на радикалната левичарска група Casapound .


Можеби ќе ве интересира

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

Јапонец добил старателство над 13 деца

Јапонец добил старателство над 13 деца

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

(ВИДЕО) ПОПЛАВИТЕ СТИГНАА: Луѓето се евакуираат поради налетот на Гита

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

СЗО: Алармантна е бројката на заболени од морбили

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века

(ВИДЕО) ПАНИКА ВО СУМАТРА: Се разбуди опасен вулкан по четири века