24 Февруари, 2018
0.3553
    ALK 7926.24    0.48%     GRNT 818    0.99%     KMB 3350.61    -0.14%     PPIV 39900    2.05%     RMDEN15 95    -0.11%     RMDEN16 95    0%     STBP 650    8.33%     STIL 140    0%     TEL 295    -0.18%     TNB 14052.14    2.39%     TPLF 1712.35    0.69%     UNI 2050    0%     VITA 7790    0%

(ВИДЕО) ДОДЕКА ПОРОШЕНКО ЗБОРУВА: Ердоган заспа на прес-конференција?

Објавено во: Балкан 12 Октомври, 2017

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган го фати дремка  на прес - конференција со украинскиот претседател, Петро Порошенко.

На видеото кое се рашири на социјалните мрежи, се гледа како Ердоган иако очите му се затвораат, се труди да не заспие. 

Порошенко во текот на прес-конференцијата дури удри со раката по масата.

По средбата со Порошенко, Ердоган изјави дека Турција нема да ја признае руската анексија на Крим. Вели дека Анкара го почитува територијалниот интегритет на Украина.


Можеби ќе ве интересира

Бујар Османи поради Косово нема да оди на конференција во БиХ

Бујар Османи поради Косово нема да оди на конференција во БиХ

(ВИДЕО+ФОТО) БАЛКАНОТ ПОД СНЕГ: Невремето доаѓа и во Македонија

(ВИДЕО+ФОТО) БАЛКАНОТ ПОД СНЕГ: Невремето доаѓа и во Македонија

ШТО Е СО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЗИЦИИ: Каква спогодба има Ципрас во раце?

ШТО Е СО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЗИЦИИ: Каква спогодба има Ципрас во раце?

Павлопулос од тенк упати силна порака до Македонија

Павлопулос од тенк упати силна порака до Македонија

Бугарија не престанува да се тресе

Бугарија не престанува да се тресе

Што пишува во писмото на напаѓачот на американската амбасада во Подгорица?

Што пишува во писмото на напаѓачот на американската амбасада во Подгорица?

НАТО ќе организира големи маневри во Србија

НАТО ќе организира големи маневри во Србија

Хашим Тачи доби тужба за велепредавство

Хашим Тачи доби тужба за велепредавство

НАТО бара Русија да престане со мешањето на Балканот

НАТО бара Русија да престане со мешањето на Балканот