21 Февруари, 2018
0.4000
    KMB 3379    -0.32%     RMDEN16 94.9    0%

(ВИДЕО) ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Ископале тунел под банката и украле 250 000 долари и злато

Објавено во: Свет 15 Ноември, 2017

Ограбувачи во Индија од една банка во Мумбаи, користејќи подземен тунел, украле околу 250 000 долари и злато.

Тие ископале тунел под  "Bank of Baroda" и така влегле во собата со сефови откаде што ги однеле парите и накитот.

Како што соопштила полицијата, ограбувачите ископале  тунел долг 12 и широк еден метар.


Грабежот, за кој се претпоставува дека е изведен во текот на викендот, го пријавиле вработените во банката кои во понеделник дошле на работа.

Полициски извори наведуваат дека крадците пред шест месеци изнајмиле продавница во близина на банката, како би го извеле грабежот.

Ограбувачите два месеци го копале тунелот, а ископаната земја ја треселе на празна површина во близина на продавницата.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО-ФОТО) ФАТАЛНА БУРА ВО САД: Леден дожд и снег ја парализираа Америка, над 400 несреќи со жртви!

(ВИДЕО-ФОТО) ФАТАЛНА БУРА ВО САД: Леден дожд и снег ја парализираа Америка, над 400 несреќи со жртви!

Италија стравува од руско мешање на изборите

Италија стравува од руско мешање на изборите

Осумгодишно дете шверцувано во куфер

Осумгодишно дете шверцувано во куфер

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

Убиените руси во Сирија не биле припадници на руската војска

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

(ВИДЕО) БИБЛИСКО НЕВРЕМЕ: Паѓаше град со големина на тениска топка

Јапонец добил старателство над 13 деца

Јапонец добил старателство над 13 деца

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

Нападната и навредувана муслиманка која носела бурка

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

(ВИДЕО) АМЕРИКАНЦИ ГО УНИШТУВААТ ОРУЖЈЕТО: Видеа се шират на Фејсбук

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола

Трагедијата на Флорида иницијална каписла за поголема контрола за оружје, Трамп со поддршка за контрола