21 Ноември, 2017
0.4119
    ADIN 540    -1.82%     ALK 7350    -0.51%     BESK 10300    0%     CEVI 912    0%     FERS 57750    -2.94%     GRNT 801    -2.95%     KJUBI 1400    -2.78%     KMB 2700    0%     LOTO 600    0%     MPT 26900    -0.37%     MTUR 4224    3%     OHB 4851.54    -0.17%     REPL 54800    0.37%     RMDEN11 96    -0.62%     RMDEN13 96.4    1.47%     RMDEN15 95    0.05%     STBP 600    -0.17%     TETE 1938    4.76%     TNB 13500    -0.01%     TTK 816    0.38%     UNI 1905    0%     ZPKO 2600    -2%

(ВИДЕО) ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Ископале тунел под банката и украле 250 000 долари и злато

Објавено во: Свет 15 Ноември, 2017

Ограбувачи во Индија од една банка во Мумбаи, користејќи подземен тунел, украле околу 250 000 долари и злато.

Тие ископале тунел под  "Bank of Baroda" и така влегле во собата со сефови откаде што ги однеле парите и накитот.

Како што соопштила полицијата, ограбувачите ископале  тунел долг 12 и широк еден метар.


Грабежот, за кој се претпоставува дека е изведен во текот на викендот, го пријавиле вработените во банката кои во понеделник дошле на работа.

Полициски извори наведуваат дека крадците пред шест месеци изнајмиле продавница во близина на банката, како би го извеле грабежот.

Ограбувачите два месеци го копале тунелот, а ископаната земја ја треселе на празна површина во близина на продавницата.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПАНИКА НА БАЛИ: Вулкан експлодираше по 50 години

(ВИДЕО) ПАНИКА НА БАЛИ: Вулкан експлодираше по 50 години

(ВИДЕО) ПО 37 ГОДИНИ ВЛАДЕЕЊЕ: Мугабе поднесе оставка, еве како се слави

(ВИДЕО) ПО 37 ГОДИНИ ВЛАДЕЕЊЕ: Мугабе поднесе оставка, еве како се слави

Какви привилегии ќе добие Каталонија од Шпанија?

Какви привилегии ќе добие Каталонија од Шпанија?

(ВИДЕО) Шокантно видео кое покажува како комода од ИКЕА смртно здроби дете

(ВИДЕО) Шокантно видео кое покажува како комода од ИКЕА смртно здроби дете

Aко ги имате овие комоди од ИКЕА веднаш ослободете се од нив

Aко ги имате овие комоди од ИКЕА веднаш ослободете се од нив

СИРИСКИ ТЕРОРИСТИ ВО РАЦЕТЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Планирале да напаѓаат на Божиќ

СИРИСКИ ТЕРОРИСТИ ВО РАЦЕТЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Планирале да напаѓаат на Божиќ

Путин и Асад прогласија воена победа во Сирија

Путин и Асад прогласија воена победа во Сирија

Случајност или заговор? Нова смрт на вмешан во корупциски скандал со ФИФА

Случајност или заговор? Нова смрт на вмешан во корупциски скандал со ФИФА

„Капут“ за Меркел, Германија пред нови избори

„Капут“ за Меркел, Германија пред нови избори