19 Септември, 2017
0.1491

(ВИДЕО) Град во кој е срамота да се има една девојка, па сите имаат три

Објавено во: Стил 15 Јули, 2017

Градот Дунгуан е навистина необично место-во него мажите немаат никакви шанси да бидат сами, а жените плаќаат трошоци на состаноците.

Многу мажи ширум светот ги мачи прашањето како да најдат девојка, но не и жителите на кинескиот град Дунгуан.

Таму разликата помеѓу бројот на жени и мажи е голема, па на секои 89 мажи доаѓаат 100 жени, што е предизвикано со политиката на вработување-локалните фабрики често бараат женски работници, додека мажите масовно се иселуваат, пишува  The Independent.

Поради дефицитот на мажите, не чуди тоа што еден маж има и по три девојки, а еден од нив дури изјавил дека „било срамота да се има само една девојка“.

Иако за трендот на полиаморија во тој град е заслужна индустријата, изгледа дека мажите не се бунат.

„Во градот е многу полесно да се најде девојка отколку работа. Јас имам три, како и многу мои пријатели. Тие девојки меѓусебно знаат се една за друга, ништо не се крие“, рекол тамошниот работник во фабриката Сијао Лин.

Сите оваа ситуација ја сметаме за нормална. Насекаде има прекрасни, млади девојки, па би било штета да бидат сами. Нивна цел не се пари или нешто друго, природно е да сакаат машко друштво“, рекол Лин.

Таму не е необично ниту жените да платат пијалок или вечера со оглед на тоа дека повеќето се вработени.


Можеби ќе ве интересира

Овие два фактори се важни за задоволен работник

Овие два фактори се важни за задоволен работник

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ГРАДИ ПОДВОДЕН ХОТЕЛ: До собите ќе се стига со гондоли

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ГРАДИ ПОДВОДЕН ХОТЕЛ: До собите ќе се стига со гондоли

ТУРИСТИТЕ ВЕЛАТ: Венеција е измама, Дубаи е без душа

ТУРИСТИТЕ ВЕЛАТ: Венеција е измама, Дубаи е без душа

(ВИДЕО) СЕ ПРОДАВА ОСТРОВ: На него никој не живее веќе 80 години

(ВИДЕО) СЕ ПРОДАВА ОСТРОВ: На него никој не живее веќе 80 години

(ВИДЕО) ХИТ СТАН ОД 7 КВАДРАТИ: Нема да верувате што се собира внатре

(ВИДЕО) ХИТ СТАН ОД 7 КВАДРАТИ: Нема да верувате што се собира внатре

Ова се најмалку гостопримливи земји во светот

Ова се најмалку гостопримливи земји во светот

Зошто е добро да слушате музика додека работите?

Зошто е добро да слушате музика додека работите?

Како да останете смирени во напорни времиња на работното место

Како да останете смирени во напорни времиња на работното место

(ВИДЕО) Самсунг подготвува револуција: Вака ќе изгледа следниот смартфон?

(ВИДЕО) Самсунг подготвува револуција: Вака ќе изгледа следниот смартфон?